20 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

WSPANIAŁY WYSTĘP NOWOTOMYSKICH SZACHISTÓW W LESZNIE!

Wspaniały występ nowotomyskich szachistów!

Sezon szachowy rozpoczął się na dobre. Po kilku turniejach towarzyskich nadszedł czas na pierwszy, poważny turniej mistrzowski. A taki odbył się w Lesznie w dniach 1-2.04.2017r. Jest to pierwszy etap eliminacji do Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, czyli Półfinał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.

Turniej rozegrany został na dystansie 7 rund po 1 godz. dla zawodnika na partię. Zawody rozgrywane były w kategoriach wiekowych do 9 ,11,13,15 i 18 lat z podziałem na dziewczynki i chłopców. Awans do finału wojewódzkiego uzyskiwało od 6 do 10 pierwszych zawodników w grupie w zależności od ilości startujących.

W zawodach tych wystartowało 17 zawodników z Nowotomyskiej Akademii Szachowej trenujących, na co dzień w NOK-u. Był to niesamowicie udany występ. Nowotomyślanie zdobyli aż 8 medali a 14 z nich uzyskało awans do finału wojewódzkiego. W kategorii chłopców do 9 lat nasi akademicy zdeklasowali rywali zdobywając pierwsze 4 miejsca.

Pierwszy był Michał Rugała, który zdobył komplet punktów, drugi był Jan Myszkowski, trzeci Hubert Gielnik a czwarty Oliwier Osękowski. Do finału wojewódzkiego awansował jeszcze Miłosz Tomiak, który był 10. Wspaniale zakończyły się także zmagania w grupie do 11 lat dziewcząt, którą wygrała Zuzanna Biniak również gromadząc komplet punktów i zdobywając II kategorię. Trzecia natomiast w tej grupie była Antonina Koźmiński. W tej samej kategorii wiekowej, ale chłopców 2 miejsce zajął Leon Szwedt. Bardzo dobrze zagrali również Bartosz Góral, który był 5 i Oskar Kapustka, który zajął 6 miejsce. Pecha natomiast miał Antoni Marszałkiewicz, który dzielnie walczył do samego końca, ale ostatecznie sklasyfikowany został na pierwszym, niepremiowanym do finału, 11 miejscu. W kategorii do 13 lat świetnie zagrał Szymon Adamiak, który nie przegrał żadnej partii i zajął 2 miejsce. Tym razem troszkę poniżej oczekiwań zagrał faworyt tej grupy Filip Możdżanowski, który zajął ostatecznie 4 miejsce, na szczęście premiowane awansem). Brązowy medal wywalczył także Jakub Szczepaniak w kategorii do lat 15. Bardzo dobrze zagrała również Julia Werner, która zdobyła wysokie 5 miejsce do lat 9.

Brawa dla wszystkich za wspaniałą postawę i powodzenia w finale wojewódzkim.