28 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

DRUŻYNA JUNIORÓW MKS KANGUR NOWY TOMYŚL BRĄZOWYM MEDALISTĄ ROZGRYWEK LIGOWYCH WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ SEZONU 2017/2018!!!

WIELOKROTNIE ZAWODNICY MKS KANGUR NOWY TOMYŚL ZDOBYWALI MEDALE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W MINISIATKÓWCE. BYLIŚMY BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI W MINISIATKÓWCE – SŁAWEK BUSCH, MICHAŁ SZCZECHOWICZ, KACPER SZYMANKIEWICZ, GRACJAN BARTCZAK. WIELOKROTNIE ZDOBYWALIŚMY MEDALE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW.
DWUKROTNIE BYLIŚMY UCZESTNIKAMI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI KADETÓW!! ( ROCZNIK 97/98 SREBRO, 99/00 BRĄZ).

W MINIONY WEEKEND PO RAZ DRUGI W HISTORII UCZESTNICZYLIŚMY W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI JUNIORÓW, ZDOBYWAJĄC PO RAZ PIERWSZY MEDAL W TEJ KATEGORII WIEKOWEJ !

PIERWSZY RAZ W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI JUNIORÓW WYSTĄPIŁ ROCZNIK 96/97 ZAJMUJĄC IV MSC.

Pierwsze spotkanie w poznańskim turnieju drużyna MKS Kangur Nowy Tomyśl rozegrała z UKS SMS Joker Piła. To było najbardziej emocjonujący mecz, jaki rozegrał „Kangur” w tych mistrzostwach. Fantastyczna gra w obronie, kombinacyjne rozegranie ataku, perfekcyjny set trzeci. Niestety, nie udało się jednak doprowadzić do rozegrania piątego seta. Zwycięstwo odnosi faworyt meczu 3:1 (25:22, 25:23, 18:25, 25:15).                                                                                                       W niedzielny poranek, drużyna nowotomyska rozegrała kolejne spotkanie z SMS Amber Kalisz. Zawodnicy „Kangura” bez problemu rozstrzygnęli pierwsze dwa sety na swoją korzyść. W trzecim secie pojawiło się mnóstwo niedokładności oraz brak koncentracji. W konsekwencji doprowadziło to do przegranej w secie trzecim. Kolejny set został zagrany z pełną mobilizacją. Skuteczne ataki ze skrzydeł oraz środka siatki, bardzo dobra zagrywka doprowadziły do wygranej 3:1 ( 25:15, 25:20, 20:25, 25:19)
Wieczorem, siatkarzy nowotomyskich czekało ostatnie spotkanie turnieju. Przeciwnikiem był gospodarz turnieju Enea Energetyk Poznań. Zwycięzca tego spotkania odbierze srebrne medale oraz tytuł wicemistrza Wielkopolski. Pomimo dużej mobilizacji i zaangażowania set pierwszy nie układał się po myśli zawodników „ Kangura”. Bardzo niewiele brakowało do zwycięstwa w secie drugim. Nowotomyślanie prowadzili przez większość partii. Przeciwnik wyrównał przy stanie 23:23. Niestety, nie udało się. Mecz zapewne potoczyłby się zupełnie inaczej… Porażka 0:3 (18:25, 24:26, 18:25).

Skład zespołu: Bartosz Woźny, Mentlewicz Piotr, Kaczmarek Tomasz, Czerniak Bartosz, Komasa Tymoteusz, Liman Łukasz, Dunaj Dawid, Różnowski Kacper, Bąk Adrian, Pukacki Marcin, Hajduk Jakub, Zerek Mikołaj, Konrad Stachowiak – trener.

Trener drużyny wraz z rodzicami dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i ofiarność na boisku. Dziękuje również wszystkim zawodnikom w kwadracie za wsparcie, doping, słowa otuchy dla kolegów w trudnych chwilach.

Osobne podziękowania kierują zawodnicy do licznie przybyłych RODZICÓW!!  Kolejna impreza mistrzowska z tak licznym udziałem rodzin zawodników. Dziękujemy za obecność i super doping.

W wyniku losowania, jakie odbyło się w siedzibie PZPS, drużyna MKS Kangur Nowy Tomyśl na Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów uda się do Bełchatowa.

W dniach 15-18 luty 2018 przeciwnikiem zespołu nowotomyskiego będzie: Skra Bełchatów, MDK Warszawa, Stoczniowiec Gdańsk, Trzynastka Zielona Góra, Chemik Bydgoszcz.

Udział drużyny juniorów MKS Kangur Nowy Tomyśl w rozgrywkach ligowych WZPS sezonu 2017/2018 był możliwy dzięki dotacji Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Powiatu Nowotomyskiego.