You are here
Home > Bez kategorii > II MISTRZOSTWA GMINY NOWY TOMYŚL SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU STYLEM DOWOLNYM

II MISTRZOSTWA GMINY NOWY TOMYŚL SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU STYLEM DOWOLNYM

W dniach 11.12.2018r. oraz 18.12.2018r. na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie,

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował zawody pływackie,

których celem było: doskonalenie umiejętności pływackich wśród dzieci,

a także propagowanie pływania, jako formy spędzania czasu wolnego.

 

Przed godziną 13 zjechały na basen reprezentacje szkół. Do zawodów ogółem przystąpiło 75 zawodników z pięciu szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa       nr 3, Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Szkoła Podstawowa Arka oraz I Akademicka Szkoła Podstawowa.

Klasy I – IV gminę reprezentowało 34 śmiałków.

Klasy V – VIII i gimnazjalne – 41.

 

Następnie wraz z opiekunami dzieci udały się do szatni, gdzie po przebraniu się wszyscy wyszli na wspólną rozgrzewkę. Po niej każdy miał możliwość oddania skoku do wody na gwizdek Głównego Sędziego Pana Krzysztofa Bimkiewicza, bądź startu z wody.

Sędziowie otrzymali karty startowe i odpowiednio po wyczytaniu zawodników i przydzieleniu torów rozpoczęły się zmagania dzieci na dystansie 25m stylem dowolnym według kategorii wiekowych.

Na balkonie widokowym byli Kibice – Rodzice, którzy wspierali swoje pociechy.
Po zawodach każdy miał okazję zanurzyć się w płytkim basenie, jacuzzi, nie zapominając o zjeżdżalni.

 

Klasyfikacja medalowa:

 

Klasy: I – II:

Dziewczęta:

  1. Michalina Kubicka – 31,41 – I Akademicka SP
  2. Lilianna Kędzia – 34,82 – SP 3
  3. Joanna Kałek – 37,41 – SP 3

 

Chłopcy:

  1. Stanisław Wartecki – 34,62 – I Akademicka SP
  2. Dominik Prządka – 47,82 – SP 3
  3. Feliks Ratajczak – 1:02,54 – I Akademicka SP

 

Klasy III:

Dziewczęta:

  1. Natasza Kubicka – 31,00 – I Akademicka SP
  2. Nina Bożek – 31,87 – SP Arka
  3. Emma Dąbrowska – 40,94 – I Akademicka SP

 

Chłopcy:

  1. Mikołaj Mleczak – 40,53 – I Akademicka SP
  2. Benjamin Czajka – Mądrzak – 50,63 – I Akademicka SP
  3. John Ford – 51,03 – SP Arka

 

Klasy IV:

Dziewczęta:

  1. Julia Borkowska – 29,22 – I Akademicka SP
  2. Alicja Zborała – 30,72 – I Akademicka SP
  3. Zofia Marcinkowska – 36,06 – SP 3

 

Chłopcy:

  1. Kamil Kańduła – 18,09 – SP 1
  2. Paweł Kliński – 20,35 – SP Bukowiec
  3. Iwo Glinkowski – 25,42 – SP 1

 

Ceremonii dekoracji dokonywali:

Artur Łoziński – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Tomasz Głażewski – Animator Sportu w OSiR

 

Klasy V:

Dziewczęta:

  1. Amelia Pakowska – 20,49 – SP 3
  2. Emilia Mierzyńska – 25,03 – SP 3
  3. Julia Gawron – 25,49 – SP 3

 

Chłopcy:

  1. Wojciech Daniel – 19,34 – SP 3
  2. Wiktor Małodobry – 21,14 – SP 1
  3. Mateusz Marek – 23,97 – SP 3

 

Klasy VI:

Dziewczęta:

  1. Aleksandra Groszkowska – 18,22 – SP 2
  2. Jagoda Kaczmarek – 18,25 – SP 2
  3. Julita Adamczak – 26,96 – SP Bukowiec

 

Chłopcy:

  1. Aleks Polcyn – 19,88 – SP 2
  2. Franciszek Knop – 21,89 – SP 2
  3. Kacper Olszewski – 32,19 – SP 2

 

Klasy VII:

Dziewczęta:

  1. Martyna Nowaczyk – 19,68 – SP 3
  2. Sara Kaszczyńska – 20,62 – SP 2
  3. Amelia Gawełek – 32,02 – SP 2

 

Chłopcy:

  1. Mikołaj Kańduła – 15,95 – SP 1
  2. Kamil Polański – 19,03 – SP 2
  3. Krzysztof Izydorski – 24,41 – SP Bukowiec

 

Klasy VIII:

Dziewczęta:

  1. Zuzanna Grablewska – 20,13 – SP 3
  2. Zuzanna Klimas – 26,11 – SP 2
  3. Matra Winiarz – 26,85 – SP 2

 

Ceremonii dekoracji dokonywali:

Adam Polański – Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu w Nowym Tomyślu

Artur Łoziński – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

 

Najlepsi zawodnicy zajmujący I – III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale zakupione przez OSiR.

Idea jaka towarzyszy nam od początku organizowania zawodów, mówi nam, że pływanie traktujemy jako ważną w życiu zdolność młodych ludzi. Dzięki czemu osoby umiejące pływać mogą w pełni korzystać z przyjemności przebywania nad wodą.

Dziękujemy wszystkim drużynom, które zgłosiły się do zawodów, sędziom, nauczycielom, ratownikom WOPR, uczniom, fundatorom nagród, za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu II Mistrzostw Gminy Nowy Tomyśl w pływaniu stylem dowolnym.

 

Koordynator Sportu dzieci i młodzieży OSiR

Sylwia Krzemień

Top