PIŁKARSKI LAUR – REGULAMIN ORAZ ROZPISKA MECZOWA

Poniżej przedstawiamy Regulamin oraz rozpiskę meczową z podziałem na boiska.

                                                 REGULAMIN TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

                                            „TORNEO WIELKOPOLSKIE” ORLIKÓW  2020

  • 1

Turniej „Torneo Wielkopolskie” Orlików organizowany jest przez Firmę „Colloseum Marketing Sport” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu w ramach Ogólnopolskiego programu „Piłkarski Laur”

  • 2

Celem turnieju poza aspektem sportowym jest:

– promocja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży   

– aktywność w zakresie public relations.

– wymiana sportowa i wymiana tradycji

                                                                                                                        

  • 3
  1. Rozgrywki prowadzi dyrektor turnieju.
  2. Turniej rozgrywa się na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z niniejszym regulaminem oraz obowiązującymi przepisami PZPN.
  • 4
  1. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy w kategoriach wiekowych E-1 i E-2
  2. Każdy z zawodników obowiązany jest posiadać: paszport lub inną ważną legitymację wraz z fotografią, aktualne zaświadczenie lekarskie. Zawodnicy nie posiadający aktualnych zaświadczeń lekarskich nie będą dopuszczeni przez sędziego do gry.
  • 5

W turnieju „Torneo Wielkopolskie” udział bierze 10 zespołów, które uiszczają wpisowe w kwocie 250 złotych na podstawie wystawionej faktury VAT.

  • 6

Zespoły uczestniczące w turnieju rozgrywają mecze każdy z każdym.

  • 7

W zawodach turniejowych (10 zespołów) punktuje się następująco:

– za zwycięstwo drużyna otrzymuje trzy punkty

– za mecz nierozstrzygnięty (remisowy) jeden punkt,

– za przegraną zero punktów.

  • 8
  1. W turnieju kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
  2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu kolejno decyduje:
  3. a) liczba zdobytych punktów w spotkaniu między tymi drużynami (wynik bezpośrednich spotkań),
  4. b) korzystniejsza różnica bramek ze wszystkich spotkań rozegranych w turnieju eliminacyjnym,
  5. c) przy identycznej różnicy – większa liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach turnieju,
  6. d) losowanie.

W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwie drużyny, o zajętym miejscu kolejno decydują:

  1. a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między zainteresowanymi drużynami,
  1. b) korzystniejsza różnica bramek z tych spotkań,
  2. c) większa liczba strzelonych bramek w spotkaniach między zainteresowanymi drużynami
  1. d) losowanie
  • 9

1/ Kluby zgłoszone do turnieju zobowiązane są do przekazania  przed rozpoczęciem turnieju listy zawodników w porządku alfabetycznym zawierającej: imię i nazwisko, data urodzenia, numer na koszulce oraz miasto zamieszkania

2/ W ekipie sportowej przystępującej do turnieju dopuszcza się 10 zawodników, trenera i kierownika zespołu.

3/ Kierownik drużyny odpowiedzialny jest za zachowanie zawodników, nie tylko na terenie stadionu ale również w innych miejscach będących do ich dyspozycji

  • 10
  1. Czas trwania zawodów wynosi 1 x 10 minut. O wyborze strony boiska decyduje losowanie przeprowadzane przez sędziego przed rozpoczęciem zawodów.
  2. Boisko o wymiarach: długość 50-55 m / szerokość 26 – 30 m
  3. Bramki o wymiarach 5 m x 2 m
  4. Rzut karny z odległości 9 m
  5. Pole karne od linii końcowej do wysokości 9 m pola gry i 5 m od słupka bramki (15 x 9 m)
  6. W czasie spotkania każda drużyna wystawia 7 zawodników w tym bramkarza z możliwością nieograniczonej ilości zmian hokejowych.
  7. Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery według obowiązujących przepisów. W turnieju zawodnicy przez cały okres rozgrywek mają obowiązek występować z tymi samymi numerami.
  8. Zawodnicy zobowiązani są do rozgrywania spotkań w obuwiu miękkim (lanki).
  9. Mecze rozgrywa się piłkami numer 4.
  10. Każdy zawodnik przystępujący do gry musi posiadać ochraniacze.
  • 11

W spotkaniach turniejowych stosuje się kary minutowe /1, 2 minuty /

  • 12

Nagrody:

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymują puchary:

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymują pamiątkowe medale

Zespoły z miejsc I – III nagrody zespołowe w postaci sprzętu sportowego.

Organizatorzy w porozumieniu z trenerami wybierają najlepszego zawodnika i bramkarza. Najlepszy zawodnik, bramkarz, król strzelców oraz trener zwycięskiej drużyny otrzymują pamiątkowe statuetki.

  • 13

Wyżywienie

– wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują dwa posiłki w tym zupę oraz danie z grilla

– dla rodziców oraz kibiców dostępne będą stoiska umożliwiające zakup wyżywienia i napojów.

   

  • 14                   

Przy zgłaszaniu i rozpatrywaniu protestów obowiązuje zasada dwuinstancyjności:

 – Pierwsza instancją jest Kierownik Turnieju

–  Drugą instancją jest Dyrektor Turnieju

  • 15

Drużyny biorące udział w turnieju obowiązkowo ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizator nie bierze odpowiedzialności za szkody powstałe w czasie turnieju.

  • 16

Interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje Komitetowi Organizacyjnemu Turnieju.

               

                                                                                                   Komitet Organizacyjny

                         ……………………………………………………………………………………………………………………………….                                                  

1

Ilanka Rzepin

Warta Gorzów Wlkp.

 

2

NAP Nowy Tomyśl

Orzeł Międzyrzecz

 

1

Stal Gorzów Wlkp.

AR Nowy Tomyśl

 

2

Pogoń Szczecin

Stilon Gorzów Wlkp.

 

1

AR Drezdenko

GSP Sątopy

 

2

Ilanka Rzepin

Orzeł Międzyrzecz

 

1

Warta Gorzów Wlkp.

AR Nowy Tomyśl

 

2

NAP Nowy Tomyśl

Stilon Gorzów Wlkp.

 

1

Stal Gorzów Wlkp.

GSP Sątopy

 

2

Pogoń Szczecin

AR Drezdenko

 

1

Ilanka Rzepin

AR Nowy Tomyśl

 

2

Orzeł Międzyrzecz

Stilon Gorzów Wlkp.

 

1

Warta Gorzów Wlkp.

GSP Sątopy

 

2

NAP Nowy Tomyśl

AR Drezdenko

 

1

Stal Gorzów Wlkp.

Pogoń Szczecin

 

2

Ilanka Rzepin

Stilon Gorzów Wlkp.

 

1

AR Nowy Tomyśl

GSP Sątopy

 

2

Orzeł Międzyrzecz

AR Drezdenko

 

1

Warta Gorzów Wlkp.

Pogoń Szczecin

 

2

NAP Nowy Tomyśl

Stal Gorzów Wlkp.

 

1

lanka Rzepin

GSP Sątopy

 

2

Stilon Gorzów Wlkp.

AR Drezdenko

 

1

AR Nowy Tomyśl

Pogoń Szczecin

 

2

Orzeł Międzyrzecz

Stal Gorzów Wlkp.

 

1

Warta Gorzów Wlkp.

NAP Nowy Tomyśl

 

2

lanka Rzepin

AR Drezdenko

 

1

GSP Sątopy

Pogoń Szczecin

 

2

Stilon Gorzów Wlkp.

Stal Gorzów Wlkp.

 

1

AR Nowy Tomyśl

NAP Nowy Tomyśl

 

2

Orzeł Międzyrzecz

Warta Gorzów Wlkp.

 

1

lanka Rzepin

Pogoń Szczecin

 

2

AR Drezdenko

Stal Gorzów Wlkp.

 

1

GSP Sątopy

NAP Nowy Tomyśl

 

2

Stilon Gorzów Wlkp.

Warta Gorzów Wlkp.

 

1

AR Nowy Tomyśl

Orzeł Międzyrzecz

 

2

lanka Rzepin

Stal Gorzów Wlkp.

 

1

Pogoń Szczecin

NAP Nowy Tomyśl

 

2

AR Drezdenko

Warta Gorzów Wlkp.

 

1

GSP Sątopy

Orzeł Międzyrzecz

 

2

Stilon Gorzów Wlkp.

AR Nowy Tomyśl

 

1

lanka Rzepin

NAP Nowy Tomyśl

 

2

Stal Gorzów Wlkp.

Warta Gorzów Wlkp.

 

1

Pogoń Szczecin

Orzeł Międzyrzecz

 

2

AR Drezdenko

AR Nowy Tomyśl

 

1

GSP Sątopy

Stilon Gorzów Wlkp.