18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Siatkowej Kobiet 2016

20 marca 2016 roku w Hali Gimnazjum w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla na rok 2016.

Organizatorem Mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.
Przed rozpoczęciem turnieju wspólnie z kapitanami drużyn oraz sędziami został ustalony system rozgrywek, wg którego drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W turnieju wzięło udział 6 zespołów.

Po rozegraniu meczów grupowych sytuacja w grupach wyglądała następująco:
Grupa I:
1 miejsce: Lejdis 4 pkt.
2 miejsce: Kozy Mroku 2 pkt.
3 miejsce: Powrót Jedi 0 pkt.

Grupa II:
1 miejsce: Sufit Nie Gra 4 pkt.
2 miejsce: Jagódki 2 pkt.
3 miejsce: ID 0 pkt.

W meczach półfinałowych Lejdis pokonały Jagódki 2:0, a Sufit Nie Gra pokonały po zaciętym meczu Kozy Mroku 2:1
Bardzo zacięte pojedynki odbyły się również o miejsca na podium. W meczu o 3 miejsce Kozy Mroku zwyciężyły z Jagódkami 2:0. Natomiast w finale Lejdis wygrały z drużyną Sufit Nie Gra w stosunku 2:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Lejdis
2. Sufit Nie Gra
3. Kozy Mroku
4. Jagódki
5. Powrót Jedi
5. ID

Pragniemy zauważyć, że w turnieju wzięło udział aż 6 drużyn. A poziom jakie prezentowały zawodniczki był naprawdę warty oglądania. Każda z 40 pań , jakie uczestniczyły w zmaganiach zostawiły na parkiecie dużo wysiłku, walki, determinacji i ambicji.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek do siatkówki. A w imieniu Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera nagrody wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu Pan Artur Łoziński, który również na zakończenie turnieju w krótkich słowach podsumował Mistrzostwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom za udział w turnieju i zapraszamy do uczestnictwa w następnych imprezach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.