18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

ZAKOŃCZENIE I EDYCJI OSIR LIGA

Zakończyliśmy pierwsze rozgrywki OSiR LIGA.

_D

 

Po raz pierwszy w Nowym Tomyślu została zorganizowana LIGA piłki nożnej. Organizatorem rozgrywek był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.  W LIDZE  mogli brać udział zawodnicy na co dzień biorący udział w  rozgrywkach PZPN jak i również amatorzy. Na organizatorów czekało wiele niespodzianek związanych z tak trudnym przedsięwzięciem. Jednak dzięki wysokiej kulturze gry wszystkich zawodników, dobrej pracy sędziów okazało się, że rozgrywki zostały rozegrane w bardzo sprawny sposób. Nadmienić należy, że w całych rozgrywkach została pokazana tylko jedna czerwona kartka i to w dodatku za faul taktyczny.

Rozegraliśmy 9 kolejek. Niestety, nie wszystkie mecze się odbyły i zostały przyznane walkowery.

Zdecydowanym zwycięzcą I edycji OSiR LIGA została drużyna GOLTOM, która nie doznała goryczy porażki i z kompletem punktów zdecydowanie zwyciężyła w rozgrywkach.

Dopiero w ostatniej kolejce zostało rozstrzygnięte miejsce na podium. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i zwycięstwie w decydującym meczu SEDAN wygrał z Kambo Team 3-1 i z V miejsca w tabeli wskoczył na II miejsce podium.

III miejsce przypadło niespodziewanie drużynie EUROPŁYTA, która dzięki regularnym zwycięstwom i wyrównanym zespole osiągnęła bardzo dobry wynik.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. A trzy pierwsze drużyny komplety medali oraz bardzo atrakcyjne puchary.

Oto końcowa klasyfikacja I edycji OSiR LIGA 2016.

  1. GOLTOM
  2. SEDAN
  3. EUROPŁYTA
  4. KAMBO TEAM
  5. BŁASZYK TEAM
  6. PRZYJACIELE Z BOISKA
  7. VAMOS
  8. EXTALER LOGISTICS
  9. BĄKI Z ŁĄKI

Zostały również przyznane trzy nagrody specjalne.

Organizator (OSiR) w ostatniej kolejce przeprowadził wśród kapitanów drużyn oraz sędziów tzw. ankietę, w której zostali wybrani: najlepszy bramkarz oraz najlepszy zawodnik ligi.

Najlepszym strzelcem OSiR LIGA został Mariusz Połomka – GOLTOM z 16 bramkami.

Najlepszym bramkarzem OSiR LIGA został Tomasz Wojtkowiak – VAMOS.

Najlepszym zawodnikiem OSiR LIGA został Mariusz Połomka – GOLTOM.

Dekoracji dokonali dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński, radny Rady Miejskiej pan Wojciech Andryszczyk oraz koordynator OSiR Tomasz Radwan.

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim drużynom, za udział w rozgrywkach i godne reprezentowanie swoich zespołów. Serdeczne podziękowania należą się również dla sędziów, którzy w profesjonalny sposób czuwali nad prawidłowością rozgrywanych meczów.

Dziękujemy się również opiece medycznej, która w na każdym turnieju wykazywała się pełnym profesjonalizmem w wykonywaniu swojego zawodu.

OSiR w Nowym Tomyślu, już zapowiedział drugą edycję rozgrywek, która ma się rozpocząć we wrześniu 2016 roku. Pragniemy nadmienić, że nie zależy nam na dużej ilości drużyn lecz na drużynach, które z przyjemnością i regularnością będą brały udział w naszej LIDZE.

Prowadzone są również rozmowy z kilkoma firmami i może nastąpić również zmiana nazwy LIGI. Jeśli jest jeszcze FIRMA, do której nie dotarliśmy, a która zgłasza chęć przejęcia nazwy: serdecznie zapraszamy do podjęcia rozmów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w OSiR LIGA.