19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

DZIEŃ DZIECKA Z OSIR I PODSUMOWANIE

W niedzielę 29 maja 2016 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował  „DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU”. Imprezy odbyły się na Stadionie Miejskim oraz w Parku Feliksa Szołdrskiego.

 

Współorganizatorami imprezy byli:

Gmina Nowy Tomyśl, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Dream Team, NKT, LOK, Korona Bukowiec, Kangur, Chyży, I Gimnazjum Akademickie z Nowego Tomyśla, NAP, Marita-Zumba.

 

Wspomagali nas:

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu

Kraina Alvina

 

Już od 10 rano w Parku Feliksa swoje zajęcia rozpoczął Dream Team. Na boisku asfaltowym został przeprowadzony otwarty trening, w którym mogły uczestniczyć wszystkie dzieci. Frekwencja była bardzo wysoka, a opiekunowie prowadzący zajęcia mieli dużo pracy.  Od godziny 14 na Stadionie Miejskim rozpoczęły się główne obchody dnia dziecka. Zgodnie z założeniami w czasie całej imprezy NOK miał zadbać o część artystyczną i zrobił to w sposób jak zwykle profesjonalny. Scena, muzycy, piosenkarze, animatorzy, pokazy, konkurencje itd., ogromna ilość dzieci i dorosłych biorących udział w części artystycznej jest najlepszym dowodem na to, że program przygotowany przez NOK był fachowy.

A działo się bardzo, bardzo dużo. Klub Siatkarski Kangur w Parku Szołdrskiego przeprowadził swoje zajęcia, gdzie młodzież brała udział w meczach siatkówki plażowej. Reszta imprez odbyła się już na Stadionie.

Nowotomyski Klub Tenisowy zorganizował otwarty trening tenisa ziemnego, w którym wzięła udział spora ilość chętnych.

Sekcja Łucznicza klubu Korona Bukowiec na swoim stoisku również miała pełne ręce roboty, gdzie dzieci sprawdzały swoje umiejętności w celnym strzelaniu z łuku do tarczy.

Również i LOK przygotował dla dzieci strzelnicę i nawet przez chwilę nie była ona pusta, co świadczy o dużym zainteresowaniu.

Na płycie boiska został rozegrany turniej piłkarski dla małych dzieci. Organizatorem turnieju był nowotomyski NAP, a na boisku rywalizowały drużyny Akademii Reissa oraz NAP-u.

Jednak największą popularnością cieszyły się biegi i konkurencje zorganizowane przez Klub Biegacza Chyży we współpracy z I Akademickim Gimnazjum. Liczba uczestników zajęć przekroczyła dużo ponad 200 osób, a organizatorzy byli bardzo zadowoleni z tak ogromnej ilości uczestników. Uczestnicy zajęć z Chyżym zostali uhonorowywani pamiątkowymi medalami, a na koniec biegów nastąpiło dodatkowe losowanie, gdzie organizatorzy biegów wylosowali atrakcyjne nagrody.

Każdy uczestnik biorący udział w jakiejkolwiek konkurencji otrzymywał od OSiR poczęstunek.

A dla chętnych czekała bryczka, z której korzystało wiele dzieci.

Bardzo dużym zainteresowanie cieszyły się wozy i samochody nowotomyskich strażaków i policjantów. Dzieci miały możliwość zajrzeć do każdego pojazdu, włączenia sygnału dźwiękowego oraz zrobienia sobie zdjęcia z policjantem lub strażakiem.

Przed godzina 17, atuty swojego najnowszego wozu pokazali nam strażacy. Rozproszyli z armatki wodnej wysoki strumień wody, a uczestnicy Dnia Dziecka nie czekali długo aby wykorzystać moment na ochłodzenie się w strugach zimnej wody.

Około godziny 17 zakończyliśmy część sportową i artystyczną.

Od tego momentu Stadion Miejski opanowała ZUMBA.

A dokładnie Bąbelkowy Maraton Zumby. Licznie przybyłe panie na zaproszenie Marita-Zumba opanowały Stadion. Przez prawie 3 godziny ponad 200 pań i wiele dzieci czynnie brało udział w tanecznej uczcie. Na zaproszenie Marita-Zumba udział w maratonie jako instruktorzy wzięło bardzo wielu znanych i cenionych instruktorów.

Tuż po godzinie 21 zakończyliśmy obchody Dnia Dziecka na Sportowy z OSiR.

Przez cały dzień można było również korzystać z wesołego miasteczka, oraz gastronomii.

W czasie całej imprezy była piękna słoneczna pogoda, a przy bogatej ofercie sportowo artystycznej przełożyło się na to, że odwiedziła nas bardzo duża ilość rodziców z dziećmi. Również i dziadkowie przyszli specjalnie na nasz stadion podziwiać swoje wnuki. Cieszymy się również że odwiedziły nas media, które coraz częściej interesują się coraz to szerszą działalnością OSiR-u.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim współorganizatorom za pomoc w organizacji „Dnia Dziecka i Dzień Sportu”