19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Pierwszy Nocny Rajd Rowerowy

23 lipca 2016 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu wraz z Sekcją Rowerową Nowotomyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowali Pierwszy Nocny Rajd Rowerowy. Zbiórka uczestników i wyjazd ustalono w OSiR na ulicy Ogrodowej 22, a cały rajd odbył się z okazji 230-lecia Nowego Tomyśla.

Na godzinę 22.00 ustalono zbiórkę, na której zjawiło się 20 uczestników. A wraz z pracownikami SMNT oraz OSiR udział w rajdzie wzięły 23 osoby. Przed wyruszeniem w 23 kilometrową trasę OSiR przyjął uczestników gorącą kawą, herbatą oraz słodkim poczęstunkiem.

Przed samym wyjazdem inicjatorzy rajdu Kierownik Działu Kultury SMNT pani Elżbieta Kaffler oraz dyrektor OSiR pan Artur Łoziński serdecznie powitali wszystkich uczestników, przedstawili trasę oraz regulamin wyjazdu. Wyrazili oni również zadowolenie, iż każdy z uczestników był wyposażony min. w kamizelkę odblaskową.

Punktualnie o 23:00 wyruszył rajd ulicami Nowego Tomyśla, drogą rowerową przez Różę w stronę Wąsowa, następnie przez Wytomyśl i Stary Tomyśl. Oczywiście nie obyło się bez przystanków. Najdłuższy z nich odbył się w Pałacu Wąsowo, gdzie uczestnicy wykonali min. wspólne zdjęcie.

Cały rajd przebiegał w bardzo miłej atmosferze, co pozwala mieć nadzieję, że takie lub podobne rajdy odbywać się będą cyklicznie.

Po godzinie 2 w nocy uczestnicy rajdu ponownie zawitali na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu, gdzie pracownicy OSiR przygotowali dla nich kiełbaskę z grilla oraz napoje. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowe gadżety ufundowane przez Gminę Nowy Tomyśl z okazji 230-lecia naszego miasta.

Około 2:30 nastąpiło zakończenie imprezy oraz jej krótkie podsumowanie.

OSiR pragnie podziękować Sekcji Rowerowej SMNT za wspólną organizację rajdu. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości SMNT.