18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

SĄTOPY – MISTRZ DRUŻYN WIEJSKICH GMINY NOWY TOMYŚL.

Powracając do tradycji sprzed lat, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował XX Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Piłce Nożnej Drużyn Wiejskich na Stadionie Miejskim.

Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn. Zgodnie z założeniami rozegraliśmy turniej systemem każdy z każdym.

A rywalizacja trwała jednocześnie na dwóch boiskach.

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Sątop. Wygrali oni wszystkie swoje pojedynki i zdecydowanie z 12 punktami zajęli 1 miejsce.

Najbardziej zaciętą rywalizację stoczyły Jastrzębsko Stare oraz Wytomyśl. W bezpośrednim pojedynku padł remis 2:2 i o końcowej klasyfikacji decydowały zdobyte bramki. A tu po zwycięstwie Jastrzębska Starego z Cichą Góra aż 11:0, sprawa drugiego miejsca była jasna.

Dużą niespodzianką były miejsca Cichej Góry oraz Borui Kościelnej, gdzie było widać brak wiodących zawodników, którzy co roku pomagali swoim drużynom walczyć o miejsca na podium.

Ostateczna kolejność XX Mistrzostw:

  1. Sątopy
  2. Jastrzębsko Stare
  3. Wytomyśl
  4. Boruja Kościelna
  5. Cicha Góra

Wręczenia pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dokonała zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla pani Bogna Żelazna, której za przybycie i godne reprezentowanie naszej Gminy bardzo dziękujemy, oraz dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński.

 

Turniej zakończyliśmy około 21:15, po czym większość uczestników udała się na koncerty z okazji Jarmarku Chmielo – Wikliniarskiego do Parku Feliksa.