23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

RAJD ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW.

Jeszcze dobrze nie skończył się Jarmark, a Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu ma dla Państwa następna dużą atrakcję.

Już w sobotę 27 sierpnia będziemy gościli w Nowym Tomyślu aż 75 pojazdów zabytkowych. Najstarszy z pojazdów był wyprodukowany w 1929 roku, a każdy z nich ma znakomitą historię, którą warto przyjść i osobiście poznać.

Buick Model 24 34 Roadster 1924

Od godziny 13:15 samochody będą zjeżdżały do Parku im. Feliksa Szołdrskiego, gdzie OSiR wraz z Gminą Nowy Tomyśl przygotowali dla uczestników konkurencję sportową i poczęstunek.

Od godziny 14:30 do 15:15 nastąpi najważniejszy punkt programu, mianowicie „Konkurs Elegancji” o puchar Burmistrza Nowego Tomyśla, w którym udział wezmą uczestnicy rajdu. Oceniany będzie ich ubiór dobrany do wieku samochodu, którym się poruszają.

Zabierzcie swoich dziadków i babcie w podróż sentymentalną do naszego parku, niech przypomną sobie pojazdy jakie podziwiali w czasie swojego dzieciństwa. Będzie można podziwiać automobile z lat 20, 30 … poprzedniego wieku.

25954

Na zakończenie pobytu w Nowym Tomyślu uczestnicy rajdu przejadą przez ulice naszego miasta. (ulicami: Topolowa, Barteckiego, Piłsudskiego, wkoło Placu Chopina, ponownie Piłsudskiego, do ronda obok Chify, Tysiąclecia do Placu Niepodległości, Zbąszyńską w stronę Zbąszynia).

Plakat_2016_wioski (1)-2

W międzyczasie Muzeum Wikliny przygotowało pokaz wyplatania wikliny.

Serdecznie zapraszamy.