18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Polish Cup 2017 w Unihokeju – w Nowym Tomyślu !!!

Polish  Cup 2017 w unihokeju – w Nowym Tomyślu !!!

Już w lutym przyszłego roku Reprezentacja Polski U-19 rozegra turniej będący kluczowym dla przygotowań do Mistrzostw Świata U-19, które w maju 2017 roku odbędą się w Växjö w Szwecji.

Na halach sportowych w Rakoniewicach, Zbąszyniu i Nowym Tomyślu juniorzy będą mieli okazję zmierzyć się z zespołami światowej czołówki unihokeja. Do Polski przyjadą wtedy reprezentacje Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji i Norwegii.

Zaplanowany na 3-5 lutego Polish Cup 2017 to już dwunasta edycja prestiżowego turnieju dla reprezentacji młodzieżowych.

Trzy miesiące później Reprezentacja Polski wyjedzie do Szwecji na Mistrzostwa Świata Elity do lat 19. Przypomnijmy, że rok temu na czempionacie globu Polska zajęła wysokie, 6 miejsce.

W poprzednim tygodniu gościliśmy delegację PZUnihokeja. Prezes Związku Marek Chomicki, wraz z dyrektorem Rakoniewickiej Hali Jarosławem Inda wizytowali nasz obiekt, na którym będziemy gościli najlepsze drużyny europejskie. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, wraz z dyrektorem OSiR Arturem Łozińskim oraz panią Izabela Baranowską oprowadzali gości po obiekcie. Po wizytacji prezes PZUnihokeja pozytywnie zaopiniował nasz obiekt i  stwierdził, że bardzo się cieszy, że to właśnie Nowy Tomyśl będzie w przyszłym roku gościł czołówkę światową unihokeja.

pdsc_0041

Bardzo się cieszymy, że po długich staraniach, jakie poczynił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu udało nam się otrzymać organizację tego prestiżowego turnieju. W ostatnich latach unihokej na naszym terenie bardzo zyskuje na popularności. Zawodniczki ze Zbąszynia są czołowymi zawodniczkami Kadry Polski, a zawodnicy z Opalenicy są co raz wyżej w hierarchii wśród mężczyzn. Mamy nadzieję, że poprzez organizację Polish Cup również i w Nowym Tomyślu powstanie klub reprezentujący Nowy Tomyśl w tej dyscyplinie sportu.

 

Już dziś zapraszamy Państwa na mecze Polish Cup, które będą się odbywały na nowotomyskiej hali gimnazjalnej.

Terminarz:

3 luty (piątek) 2017 godzina 10:00 – Norwegia – Słowacja

3 luty (piątek) 2017 godzina 18:00 – Polska – Niemcy

4 luty (sobota) 2017 godzina 10:00 – Szwajcaria – Słowacja

4 luty (sobota) 2017 godzina 18:00 – Norwegia – Czechy

5 luty (niedziela) 2017 godzina 10:00 Polska – Norwegia

O szczegółach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Strona internetowa Polskiego Związku Unihokeja.