18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

1 Kolejka JAKO CUP

Po wielu latach starań, determinacji i starań udało się, Nowotomyska Liga Halowa ruszyła!!! Niewiele osób wiązało z tym pomysłem nadzieje, że się uda stworzyć Ligę w Nowym Tomyślu. Od kilkunastu lat, w środowisku piłkarskim słychać było chęć uczestnictwa w tego typu rozgrywkach w naszej Gminie.

Ligi takie cieszą się ogromnym zainteresowaniem u naszych sąsiadów ze Zbąszynia, Lwówka, Pniew czy Wolsztyna. Jest to bardzo dobry pomysł na sportowe spędzenie czasu, poznanie nowych osób oraz oczywiście integrację.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu jest bardzo usatysfakcjonowany, że właśnie taka liga powstała już w pierwszym roku powstania OSiR.

Na pierwszą edycję pozyskaliśmy sponsora tytularnego turnieju. Firma JAKO Polska ufundowała dla zwycięskiej drużyny komplet strojów.

Udało nam się pozyskać również innych sponsorów, którzy również ufundowali wiele atrakcyjnych upominków dla uczestników JAKO CUP, np. portal internetowy naszaWielkopolska.pl ufundował dla najlepszego strzelca beczkę piwa, a COMLAND, GOLTOM, JOSERA, PIZZBURG, LAVENDER i BOKSER nagrody rzeczowe.

Sponsorami medialnymi natomiast zostali TVK, Teraz Nowy Tomyśl oraz naszaWielkopolsk.pl.

W pierwszej edycji udział bierze 10 zespołów. Tylko drużyna ZACHODZKO jest spoza terenu Nowego Tomyśla, chociaż i w niej grają zawodnicy z naszej miejscowości.

Reszta drużyn, to raczej ekipy złożone z zawodników z terenu Nowego Tomyśla, choć wśród nich możemy spotkać zawodników z Lwówka czy Zbąszynia.

Pierwsza inauguracyjna kolejka już za nami i już daje się zauważyć drużyny, które powalczą o podium, oraz drużyny, które będą się starały pokrzyżować plany faworytom.

Uroczystego otwarcia Nowotomyskiej Ligi Halowej dokonali wspólnie Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner oraz Dyrektor OSiR Artur Łoziński. Jak na gospodarza naszej gminy przystało, burmistrz symbolicznie wykonał pierwsze podanie i tym samym rozpoczął pierwszy historyczny pojedynek.

W pierwszym meczu drużyna GOLTOM podejmował BRAZYLANĘ i już ten mecz pokazał, że mecze będą zacięte a poziom jaki prezentują drużyny będzie wysoki. W pierwszym pojedynku JAKO CUP GOLTOM  pokonał BRAZYLIANĘ 6:3.

Drugi pojedynek to SEDAN – BLOODS. Była to rywalizacja doświadczonych zawodników SEDANU z młodzieżą nowotomyską. Po bardzo porywającym pojedynku drużyna BLOODS przegrywa z SEDANEM 4:7.

Trzeci pojedynek dnia to mecz KANADYJCZYCY – GRUPA WSTYDU. Po raczej jednostronnym pojedynku KANADYJCZYCY nie dają większych szans przeciwnikowi i wygrywają zdecydowanie 12:5, tym samym potwierdzając swoje aspiracje do wygrania całego turnieju.

W następnej kolejce drużyna ZACHODZKO rozegrała swój mecz z EXTALER LOGISTICS. Nikomu wcześniej nie znana drużyna ZACHODZKO uległa jak zwykle solidnej ekipie EXTALER 4:10.

Ostatni pojedynek kolejki to mecz rutyny z młodością. NAP POLONIA kontra PRZYJACIELE Z BOISKA. Bardzo ciekawy i zacięty pojedynek skończył się podziałem punktów. A wynik końcowy to 3:3.

Już za tydzień w niedzielę druga kolejka. Serdecznie zapraszamy kibiców przyjścia na nowotomyską halę gimnazjum.

Informacja dla zawodników nie biorących udziału w naszym turnieju:

są drużyny, które nie mają pełnych składów, a szukają chętnych do gry, więc jeśli są osoby, które chcą „pograć” w JAKO CUP, proszone są o zgłoszenie do koordynatora JAKO CUP pod adresem koordynator@osirnt.pl .

1-kolejka-podsumowanie