19 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

7 Kolejka JAKO CUP

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy siódmą już kolejkę JAKO CUP. Rozgrywki wkraczają w co raz to ciekawszą fazę a decydujące mecze o kolejności na podium dopiero przed nami.

Rozpoczęliśmy od meczu Grupa Wstydu – Przyjaciele z Boiska. Niestety młodzież z Grupy Wstydu nie miała dobrego dnia i nie nawiązała rywalizacji z doświadczonym zespołem dowodzonym przez Szymona Hoffmana i przegrali 7:2.

Drugi pojedynek zapowiadał się pasjonująco. Sedan, dotychczasowy wicelider podejmował Kanadyjczyków, których miejsce w tabeli jest niespodzianką, bo przed rozgrywkami, drużyna ta obok GOLTOMU uchodziła za pewniaka na podium. W tym meczu Kanadyjczycy udowodnili, że ich niskie miejsce w tabeli to przypadek i pokonali Sedan 5:3.

Pojedynek Extaler – GOLTOM nie doszedł do skutku. Extaler niecałą godzinę przed meczem poinformował organizatora, że ze względów organizacyjnych, nie rozegra on dzisiejszego pojedynku. Szkoda, bo wszyscy zawodnicy GOLTOMU są bardzo zaangażowanych w rozgrywki i bardzo często specjalnie pod mecze ligowe dostosowując swoje plany rodzinne. Mamy nadzieję, że do takich sytuacji już  nie będzie dochodziło w trakcie rozgrywek.

Następny pojedynek to mecz NAP – Bloods. Po pierwszej bardzo dobrej połowie w wykonaniu Bloodsów schodzili oni na przerwę jako zwycięzcy. Niestety wyśmienita gra w bramce Wojciecha Poniedziałka oraz skuteczność Jakuba Brzozowskiego nie pozwoliły Bloodsom odnieść cennego zwycięstwa i tym samym przegrali mecz 2:5.

Jeśli ostatni mecz Zachodzko – Brazyliana miałby trwać 2 minuty, to zawodnicy z Zachodzka zdobyli by pierwsze punkty, ponieważ niespodziewanie wygrywali 2:0. Niestety, Bartosz Nowaczy i Tomasz Tratwal strzelili po 6 bramek, koledzy kilka dołożyli i mecz zakończył się klęską Zachodzka 2:14.

Przed nami 3 tygodnie przerwy w JAKO CUP. A dwie ostatnie kolejki zapowiadają się wybornie. GOLTOM czeka ciężka przeprawa z drużyną NAP i być może już po tej kolejce będziemy znali MISTRZA. A chcemy przypomnieć, że mistrz zagra pokazowy mecz z Ekstraklasową drużyną Red Dragons Pniewy, co jest niesamowicie wielkim wyróżnieniem.