18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Wielki emocje w Mistrzostwach Nowego Tomyśla w unihokeju.

W sobotę 28 stycznia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował mistrzostwa Nowego Tomyśla w unihokeju.

Na ogłoszenie odpowiedziała rekordowa ilość drużyn, bo aż 10.

Do Nowego Tomyśla przyjechały drużyny z Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Siedlca, Brójc, Opalenicy. Nasze miasto reprezentował niedawno założony klub unihokeja VIKINGS Nowy Tomyśl (w turnieju wystąpili, jako Wikingowie).

Ze względu na to, że ilość drużyn przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, przyspieszyliśmy turniej i rozpoczęliśmy rywalizację już o godzinie 15.

Turniej był rozgrywany w Hali Gimnazjum w Nowym Tomyślu. A mecze odbywały się przy użyciu profesjonalnych band, które być może już na stałe zagoszczą w naszym mieście.

Impreza ta początkowo miała się odbyć w listopadzie 2016 roku, ale ze względy na to, że Nowy Tomyśl otrzymał prawo organizacji międzynarodowego turnieju w unihokeju Polish Cup, OSiR postanowił przenieść turniej na tydzień przed największym sportowym wydarzeniem w Nowym Tomyślu w tym roku.

Najpierw swoje mecze rozegrała grupa A, a od 17:45 grupa B.

Mecze zdaniem samych uczestników stały na wysokim poziomie a wielu zawodników zaprezentowało niesamowite umiejętności techniczne. Jak się okazało w poszczególnych drużynach grali zawodnicy z przeszłością Ekstraklasową, a w jednej z drużyn grał obecny reprezentant Polski!

Wszystkie mecze sędziował Pan Krzysztof Magdans, który jako opiekun grup młodzieżowych ze szkoły nr 1 w Nowym Tomyślu również odnosi ogromne sukcesy w unihokeju dzieci, zajmując miejsca na podium w Wielkopolsce. W rozmowie z Panem Krzysztofem usłyszeliśmy, że wielu zawodników zaprezentowało bardzo wysoki poziom, a z drużyny Wikingów z Nowego Tomyśla możemy być dumni.

Najlepsi w poszczególnych grupach okazały się w grupie A: Absolwent Siedlec oraz Kolorowe Motylki (Poznań), w grupie B: Wikingowie I Nowy Tomyśl oraz Floorball Gorzów Wielkopolski.

Po bardzo zaciętych pojedynkach, trzymających kibiców do końca w niepewności do finału awansowały drużyny z Poznania oraz Gorzowa.

W meczu finałowym padł remis 1:1 i do rozstrzygnięcia mistrza potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego i to właśnie oni zostali MISTRZAMI wygrywając w karnych 2:1.

W meczu o 3 miejsce Wikingowie Nowy Tomyśl ulegli Absolwentowi Siedlec 0:1.

Mecze zakończyliśmy 22:15.

Po zakończonych rozgrywkach dyrektor OSiR Pan Artur Łoziński serdecznie podziękował drużynom za przybycie i udekorował najlepsze drużyny pucharami oraz pamiątkowymi medalami.

Na końiec pragniemy bardzo podziękować drużynom Vikings Nowy Tomyśl, oraz Spartanie Opalenica za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o turnieju. Jak widać efekt był bardzo dobry.

tabela