19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

ZAKOŃCZYLIŚMY I EDYCJĘ NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ JAKO CUP.

26 lutego rozegraliśmy ostatnią kolejkę pierwszej edycji Nowotomyskiej Ligi Halowej JAKO CUP.

Na podsumowanie całych rozgrywek przyjdzie czas, więc w tym artykule podsumujemy tylko wczorajszy dzień. A było tego nap redę sporo.

W dalszym ciągu nie było wiadomo, kto zdobędzie koronę króla strzelców. A walka zapowiadała się imponująco. W rywalizacji o miano najlepszego strzelca rywalizowało tak naprawdę 4 zawodników: Bartosz Nowaczyk i Tomasz Tratwal (Brazyliana), Dawid Kaczmarek (Kanadyjczycy) i Jakub Brzozowski (NAP).

Pierwsze dwa mecze IX kolejki pokazały jak bardzo zawodnikom zależy na zdobyciu tego tytułu. A wyniki, jakie padały były dosłownie imponujące.

Grupa Wstydu – Brazyliana 7:15 (Tomasz Trwtwal – 13 bramek, Bartosz Nowaczyk – 2 bramki)

Kanadyjczycy – Zachodzko 19:4 (Dawid Kaczmarek – 17 bramek)

I tym samym Dawid Kaczmarek wygrał całą rywalizację o miano korony Króla Strzelców JAKO CUP.

W trzecim meczu mistrzowie JAKO CUP drużyna  GOLTOM pokonała BLOODS 16:2.

Ostatni mecz miał wykreować kolejność drużyn na podium. Drużyna NAP mierzyła się z zawsze solidną ekipa SEDAN. Mecz od początku wyrównany, lecz braki kadrowe SEDANU w bardzo skuteczny sposób wykorzystała młoda drużyna NAP i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla NAP i tym samym zajęła 2 miejsce spychając z podium swoich przeciwników.

Mecz pomiędzy EXTALER LOGISTICS a Przyjaciele z Boiska ze względu z wycofaniem się drużyny EXTALER nie odbył się i został przyznany walkower dla Przyjaciół z Boiska 5:0.

Niezmiernie miło nam było obserwować prawie pełną hale kibiców na ostatniej kolejce JAKO CUP.

Do meczu dnia miało dojść o godzinie 20:00. Zwycięzca JAKO CUP miał się zmierzyć z Ekstraklasową drużyną futsalu RED DRAGONS PNIEWY. Widać było po trybunach, które wypełniły się do ostatniego krzesełka, że zapowiada się nie lada widowisko. A meczu z tak dobrym zespołem jeszcze w naszym mieście nie było.

Kibice, którzy na ponad 30 minut przed rozpoczęciem meczu wypełnili trybuny mieli możliwość obserwowania RED DRAGONSÓW w profesjonalnej rozgrzewce, która zapewne wyglądała bardzo ciekawie.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem odbyło się 5 konkursów dla kibiców, którzy otrzymali nagrody ufundowane, przez JAKO oraz JOSERA.

Punktualnie o 20 rozpoczął się mecz. RED DRAGONSI od początku meczu pokazali świetne wyszkolenie techniczne, taktyczne oraz jak dobrze są przygotowani pod względem kondycyjnym i szybkościowym. Ich akcje były przemyślane i co chwila były oklaskiwane przez kibiców. Jednak drużyna GOLTOM ma w swoich szeregach równie ambitnych zawodników i w wielu akcjach wywołała burzę braw płynącą z trybun.

W przerwie meczu zostały przeprowadzone następne dwa konkursy, a zwycięzców ponownie nagrodziliśmy upominkami rzeczowymi.

Mecz zakończył się rezultatem 13:3 dla RED DRAGONS PNIEWY i każdy kto przybył na ten szczególny mecz nie mógł żałować tak spędzonego wieczoru.

Tuż po zakończonym meczu Burmistrz Nowego Tomyśla pan Włodzimierz Hibner wraz z Dyrektorem OSiR w Nowym Tomyślu panem Arturem Łozińskim wręczyli naszym gościom z drużyny z Pniew podziękowanie za poświęcony czas i rozegranie meczu pokazowego z naszym mistrzem – drużynom GOLTOM.

Po zakończonym meczu nie mogło zabraknąć zdjęć, które będą dla nas historyczną pamiątką.

DSC_0543

Kidy już emocje związane z meczem wieczoru minęły nastąpiła ceremonia dekoracji uczestników JAKO CUP.

Dekoracji dokonali wspólnie Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu.

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować FIRMOM: JAKO POLSKA, JOSERA, GOLTOM, COMLAND, PIZZBURG, BOKSER, NASZAWIELKOPOLSKA.PL, TVK, TERAZ NOWY TOMYŚL, które przyczyniły się do organizacji imprezy i dzięki którym w rywalizacji wzięło udział ponad 130 zawodników.

Zgodnie z ustaleniami, które zapadły na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, każda drużyna po zakończonym meczu wskazywała najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej. W ten sposób, z każdej z drużyn został wyłoniony najlepszy zawodnik.

Oto lista najlepszych zawodników danych zespołów:

BRAZYLIANA – Tratwal Tomasz

SEDAN – Fiodorowicz Konrad

BLOODS – Brzeziecki Marcin

GRUPA WSTYDU – Starzak Mikołaj

KANADYJCZYCY – Kaczmarek Dawid

ZACHODZKO – Łodyga Łukasz

EXTALER LOGISTICS – Pańczak Szymon

PRZYJACIELE Z BOISKA – Kostecki Maciej

NAP POLONIA – Geisler Michał

GOLTOM – Połomka Mariusz

Każdy z w/w zawodników otrzymał torbę JAKO, upominek w postaci karmy dla psa od firmy JOSERA oraz bony na konsumpcję z restauracji PIZZBURG lub BOKSER.

Następnie przystąpiliśmy do dekoracji najlepszego bramkarza, strzelca i MVP.

Tu zawodników wybierali kapitanowie drużyn, a wyboru dokonali w ostatniej kolejce ligowej. Wprowadziliśmy zasadę, że nie wolno było wskazywać zawodnika z własnej drużyny.

Najlepszym bramkarzem został Konrad Fiodorowicz z drużyny SEDAN.

Najlepszym strzelcem Dawid Kaczmarek z Brazyliany.

MVP turnieju został Mariusz Połomka z GOLTOM.

Zawodnicy ci otrzymał torbę JAKO, nagrody rzeczowe od firmy COMLAND upominek w postaci karmy dla psa od firmy JOSERA oraz bony na konsumpcję z restauracji PIZZBURG lub BOKSER.

Natomiast najlepszy strzelec Dawid Kaczmarek otrzymał nagrodę w postaci beczki piwa ufundowanej przez portal naszawielkoloska.pl

Na koniec przystąpiliśmy do dekoracji drużynowych.

Oto klasyfikacja końcowa JAKO CUP:

10 miejsce: EXTALER LOGISTICS

9 miejsce: ZACHODZKO

8 miejsce: GRUPA WSTYDU

7 miejsce: BLOODS

6 miejsce: PRZYJACIELE Z BOISKA

5 miejsce: BRAZYLIANA

4 miejsce: SEDAN

Drużyny te otrzymały pamiątkowe dyplomy.

3 miejsce: KANADYJCZYCY

2 miejsce: NAP POLONIA

Drużyny te otrzymały puchary oraz medale.

1 miejsce: GOLTOM

Zwycięzca otrzymał puchar, medale oraz komplet strojów ufundowany przez głównego sponsora Nowotomyskiej Ligi Halowej: firmę JAKO POLSKA.

Na zakończenie nastąpił jeszcze jeden miły akcent. Kierownicy drużyn wraz z dyrektorem OSiR wręczyli koordynatorowi sportu Tomaszowi Radwanowi podziękowania za zainicjowanie tak ważnej dla społeczności Nowego Tomyśla ligi halowej, której od wielu lat wyczekiwali w naszej Gminie. Tomasz otrzymał na pamiątkę piłkę z podpisami kierowników drużyn, dyrektora oraz burmistrza.

Na tym zakończyliśmy ceremonie dekoracji oraz cały turniej.

Organizatorzy Nowotomyskiej Ligi Halowej firma JAKO CUP, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom za udział w lidze. Obsłudze za sprawne prowadzenie rozgrywek. Sponsorom za pomoc w organizacji turnieju. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do dyrektora Gimnazjum w Nowym Tomyślu Pana Andrzeja Wałęsy oraz dyrektora Hali Gimnazjalnej Pana Dariusza Pilza za udostępnienie hali. Oraz oczywiście dla wszystkich kibiców za poświęcony czas.