19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

GOLTOM i JANOSIKI MISTRZAMI GMINY NOWY TOMYŚL.

Już od samego rana w niedzielę 5 marca rozpoczęliśmy rywalizację piłkarską o jeden z najważniejszych Pucharów w naszej Gminie. Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Ze względu na jak zwykle duże zainteresowanie tym turniejem, podzieliliśmy go na 2 dni i na dwie kategorie. Wcześniej rywalizowaliśmy w grupach: http://osirnt.pl/2017/02/13/wyniki-eliminacji-turnieju-halowego-o-puchar-burmistrza/ , a w niedzielę rozegraliśmy mecze finałowe.

Od 10:00 swoje zmagania rozpoczęła grupa zaawansowana (w tej grupie mogli grać zawodnicy, którzy na co dzień grają w rozgrywkach WZPN), grupa finałowa składała się z 4 zespołów.

Rywalizacja była jak zwykle bardzo zacięta i ponownie o miejscach na podium decydował ostatni mecz.

Faworytem turnieju była drużyna GOLTOM, która potwierdziła swoje umiejętności i która z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa MARCO MAREK WOŁOWICZ, na trzecim SEDAN, a na czwartym DOLORES.

Gratulujemy zespołom, które zajęły miejsca na podium a dla GOLTOMU jest to już drugi PUCHAR w tym roku. Przypomnijmy, że tydzień temu GOLTOM odebrał PUCHAR za zwycięstwo w Nowotomyskiej Lidze Halowej JAKO CUP.

Tuż po zakończeniu rozgrywek tej grupy nastąpiła ceremonia wręczenie pucharów i medali. W imieniu Burmistrza Nowego Tomyśla dekoracji dokonał Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński.

 

Od godziny 12:00 przystąpiliśmy do rywalizacji w grupie niezaawansowanej, w której swoje zmagania prowadzili zawodnicy niezrzeszeni w WZPN. Niestety, drużyna RYLAKA nie dojechała na turniej i musieliśmy pozmieniać kolejność rozgrywanych meczów, co jednak nie wpłynęło na wysoki poziom rozgrywek. Finały rozegraliśmy systemem „każdy z każdym”.

Jak same wyniki wskazują nie były to łatwe mecze i tak jak w grupie zaawansowanej dopiero ostatni mecz ułożył miejsce na podium.

Ogromną niespodziankę sprawiła drużyna JANOSIKI, która nie doznając porażki wygrała rozgrywki. Za co należą im się ogromne RATLACJE!!!

Drugie miejsce zajęła jak zwykle mocna drużyna PRZYJACIELE Z BOISKA, a na trzecim miejscu podium uplasowała się HUSARIA.

Wbrew pozorom poziom, jaki zaprezentowały drużyny z tej grupie był bardzo dobry i wyrównany, a tylko dwa mecze zakończyły się wysokimi wygranymi (po 4:0).

Tuż po zakończeniu ostatniego meczu nastąpiła uroczystość wręczenia medali i pucharów. W imieniu Burmistrza Nowego Tomyśla dekoracji dokonał Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.

GRUPA ZAAWANSOWANA
wynik
1 GOLTOM * DOLORES 5:2
2 MARCO MAREK WOŁOWICZ * SEDAN 2:0
3 GOLTOM * MARCO MAREK WOŁOWICZ 1:0
4 DOLORES * SEDAN 0:3
5 DOLORES * MARCO MAREK WOŁOWICZ 0:1
6 SEDAN * GOLTOM 1:2
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 GOLTOM
2 MARCO MAREK WOŁOWICZ
3 SEDAN
4 DOLORES
GRUPA NIEZAAWANSOWANA
wynik
1 CZARNE SZATANY * HUSARIA 0:2
2 PRZYJACIELE Z BOISKA * JANOSIKI 0:1
3 PRZYJACIELE Z BOISKA * TYTANOWE JANUSZE 1:0
4 JANOSIKI * HUSARIA 1:0
5 JANOSIKI * CZARNE SZATANY 2:0
6 HUSARIA * TYTANOWE JANUSZE 0:0
7 HUSARIA * PRZYJACIELE Z BOISKA 0:4
8 TYTANOWE JANUSZE * CZARNE SZATANY 1:1
9 TYTANOWE JANUSZE * JANOSIKI 2:2
10 CZARNE SZATANY * PRZYJACIELE Z BOISKA 0:4
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 JANOSIKI
2 PRZYJACIELE Z BOISKA
3 HUSARIA
4 TYTANOWE JANUSZE
5 CZARNE SZATANY
6 RYLAKA

Podsumowując całe rozgrywki trzeba jasno stwierdzić, że turnieje piłkarskie cieszą się ogromną popularnością w naszej Gminie. W Turnieju o puchar Burmistrza Nowego Tomyśla w sumie wzięło udział około 200 zawodników z 21 zespołów.

A w innych turniejach organizowanych przez OSiR bierze udział równie ogromna ilość zawodników. Świadczy to o tym, że jest w Nowym Tomyślu zapotrzebowanie na tego typu turnieje.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju i zapraszamy na inne nasze imprezy.

Wszystkie informacje odnośnie imprez organizowanych przez OSiR znajdziecie Państwo na http://osirnt.pl/