23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Mistrzostwa Gminy Nowy Tomyśl w siatkówce – podsumowanie.

W niedziele 2 kwietnia od godziny 10:00 na nowotomyskiej hali gimnazjalnej, Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Siatkówce Kobiet.

Zaskakująco duża frekwencja miała wpływ na wysoki poziom rozgrywek. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: 4 i 3 zespołowe.

W wyniku meczów grupowych do półfinałów awansowały: PRETTY WOMAN, ALE TO JUŻ BYŁO, DZIKA WATAHA GIRLS i PIŁKA O SIATKĘ.

Z dalszej rywalizacji odpadły: SPARTANKI, AS, POMELO.

Po rozegraniu meczów grupowych nastąpiła miła niespodzianka. Firma FitApetit (Chmiel i Wiklina) ufundowali dla wszystkich Pań biorących udział w turnieju specjalne napoje regeneracyjne. A  krótkiego opisu napoju oraz wręczenia dokonał fundator pan Michał Lewicki. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.

Po chili odpoczynku nastąpiły mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale wystąpiły dwie poznańskie drużyny. Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców lepsza okazała się ekipa DZIKA WATAHA GIRLS, która w tie-breku pokonały faworytki turnieju drużynę PRETTY WOMAN.

Drugi półfinał to walka nowotomyskich drużyn. Po ciężkim boju drużyna PIŁKĄ O SIATKĘ pokonała w setach 2:0 ALE TO JUŻ BYŁO.

Mecz o trzecie miejsce to zaciekła walka o najniższy stopień podium – czyli puchar i brązowe medale. Był to chyba najciekawszy mecz turnieju a wynik 23:25, 25:23, 15:10 pokazuje jak drużynom zależało na tym zwycięstwie. Ostatecznie to doświadczona drużyna z Poznania  PRETTY WOMAN stanęła na najniższym stopniu podium.

Mecz o pierwsze miejsce zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny DZIKA WATAHA GIRLS, która bez problemu pokonała wymęczone siatkarki z Nowego Tomyśla PIŁKĄ O SIATKĘ 2:0 (2513, 25:12).

Tym samym mistrzem Nowego Tomyśla została drużyna poznańska DZIKA WATAHA GIRLS.

Tuż po zakończeniu mistrzostw nastąpiło wręczenie pucharów i medali, oraz jak zwykle wspólne zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy FitApetit   za ufundowanie napojów regeneracyjnych, a licznie przybyłym kibicom za przybycie i kibicowanie.