19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Olęderski Festiwal Biegowy w Wytomyślu.

22 kwietnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu był współorganizatorem Olęderskiego Festiwalu Biegowego w Wytomyślu.

Dyrektor OSiR pan Artur Łoziński objął patronat honorowy nad biegami dziecięcymi, a koordynator ds. sportu szkolnego pan Maciej Bielawa czuwał nad przebiegiem biegów dziecięcych. Udział w biegach wzięła bardzo duża ilość dzieci z gminy Nowy Tomyśl oraz ościennych gmin, a rywalizacje były przeprowadzone w różnych kategoriach wiekowych.

Ze względu na zimny porywisty wiatr organizatorzy zadecydowali, że nie będą czekali na zakończenie wszystkich biegów i od razu po każdym biegu dokonywano dekoracji.

A dekoracji dokonywali burmistrz Nowego Tomyśla Pan Włodzimierz Hibner, Sołtys Wytomyśla – Pani Danuta Sobieraj, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu Pani Małgorzata Ruta oraz pracownicy OSiR Tomasz Radwan, Maciej Bielawa oraz Henryk Krzeszowski.

Wszystkie biegi przebiegły bardzo sprawnie a dzieci po biegach otrzymały od głównych organizatorów ciepły posiłek i napoje.

Podsumowywać Festiwal należny podkreślić bardzo dobrą organizacje, którą nadzorował dyrektor Festiwalu pan Ryszard Bronowicki przy pomocy działaczy NKB CHYŻY.

W biegach dziecięcych oraz dla dorosłych wzięło udział kilkaset osób, co wskazuje na to, że właśnie takie inicjatywy cieszą się ogromną popularnością i zrzeszają co raz to więcej osób.

Już niedługo następne imprezy organizowane przez NKB CHYŻY, a szczegóły znają Państwo na ich stronie: http://nkbchyzy.com/?page_id=4617

na które już dziś zapraszamy.