18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

IV TURNIEJ GRAND PRIX NOWEGO TOMYŚLA W SZACHACH SZYBKICH

W ostatni piątek kwietnia odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix. Zawody rozegrane zostały tradycyjnie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Na stracie stanęło 32 zawodników z Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Boruji Kościelnej i Opalenicy. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund po 15 minut dla zawodnika – oznacza to , że każdy zawodnik rozegrał 6 partii a zwyciężał ten , który zdobył w nich najwięcej punktów. I tak wyglądają wyniki:

Klasyfikacja Open :           pkt.    mbch bch

1. Drożdżyński Daniel 5,5
  2. Goździewicz Robert 5 16
  3. Możdżanowski Filip 5 12,5

od 4 do 10 miejsca zawodnicy zdobyli po 4 pkt. a o konkretnym miejscu decydowały pkt. pomocnicze : 4-Gożdziewicz Marek, 5-Kapustka Oskar, 6-Adamiak Szymon,7- Stanek Daniel,8- Kozłowicz Adrian, 9-Stefan Dawid, 10- Kluj Jonasz.

6. Nikodem Szwedt 2

Najlepszą dziewczyną została Zuzanna Biniak, która zdobyła 3,5 punktu.

Szczegółowe wyniki na stronie WWW.chessarbiter.com a galeria na stronie Nowotomyskiej Akademii Szachowej: naszach.cba.pl

Kolejne turnieje z Cyklu Grand Prix Nowego Tomyśla w szachach szybkich –

V – 26 maj turniej NOK start godz.16.00 (zapisy do godz. 15.55 )

VI – 30 czerwiec turniej z okazji dnia dziecka 3 czerwca start godz.12.00 (zapisy do godz. 11.55)