23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

20 czerwca na Stadionie Miejskim odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli uczniowie z Gminy Nowy Tomyśl, którzy osiągnęli największe sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.

Uroczystość prowadził dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Artur Łoziński, który serdecznie powitał sportowców oraz przybyłych gości.

Wśród zaproszonych był zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Paweł Mordal, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Łukaszewicz, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Jakub Skrzypczak, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Największym sukcesem sportowym osiągniętym przez uczniów szkół gminnych jest III miejsce w biegu na 1000 metrów w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych. A uczniem tym jest MATEUSZ WOLAK ze Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej.

Kolejne sukcesy nasi uczniowie zdobyli na szczeblu wojewódzkim.

A było to I miejsce w województwie wielkopolskim w siatkówce chłopców zdobyte przez nowotomyskie Gimnazjum

Kolejny równie duży sukces to II miejsce w piłce siatkowej plażowej zdobyty również przez Gimnazjum w Nowym Tomyślu.

Również II miejsce w województwie wielkopolskim zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu – a dyscyplina, w której odnieśli ten ogromny sukces: to unihokej.

Po podsumowaniu osiągnięć sportowych, wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez OSiR oraz Gminę Nowy Tomyśl. Natomiast za osiągnięcia drużynowe Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum w Nowym Tomyślu otrzymały komplety strojów sportowych.

Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego otrzymali dyplomy oraz listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Paweł Mordal, który krótko podsumował osiągnięcia oraz pogratulował sukcesów.