19 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu zorganizował po raz pierwszy w swojej działalności WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW KLAS I-III szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl.

Piękna pogoda, bardzo dobrze przygotowany Stadion Miejski i można było rozpocząć rywalizację. Udział w rywalizacji wzięły niestety tylko 3 szkoły ( Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 z Nowego Tomyśla, oraz Szkoła Podstawowa z Jastrzębska Starego).

Rywalizacja przebiegała na zasadzie torów przeszkód, na których konkurowały 12 osobowe reprezentacje szkół. Każdą szkołę reprezentowała czworo uczniów klas pierwszych, czworo drugich klas oraz czworo klas trzecich w równym podziale dziewczynek i chłopców.

Otwarcia WIELOBOJU dokonał dyrektor OSiR-u pan Artur Łoziński.

Punktualnie o godzinie 9:00 nastąpiła obowiązkową rozgrzewka, którą w rytm muzyki przeprowadziła Victoria Stolatek, która również w międzyczasie przeprowadziła pokaz ZUMBY dla wszystkich zawodników, oraz kibiców.

Następnie dzieci przystąpiły do rywalizacji w ośmiu specjalnie przygotowanych torach.

Po rozegraniu 7 etapów było wiadomo, że bezkonkurencyjna jest SP1, która już przed 8 torem przeszkód zapewniła sobie zwycięstwo. Jednak rywalizacja o II miejsce trwała do końca, ponieważ przed ostatnia konkurencja pozostałe drużyny miały taka samą ilość punktów.

Taka sytuacja punktowa, wzmogła w zawodniczkach i zawodnikach dodatkową energię i ostatnia konkurencja odbyła się na ogromnym zaangażowaniu i determinacji.

Ostatecznie to SP Jastrzębsko Stare pokonało SP2 i to oni w ogólnej klasyfikacji mogli się cieszyć z II miejsca.

Oto klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 z Nowego Tomyśla

2 miejsce Szkoła Podstawowa z Jastrzębska Starego

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Tomyśla.

Tuż po zakończeniu WIELOBOJU nastąpiła dekoracja.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez OSiR medale, słodkości oraz napoje, a najlepsza drużyna SP1 otrzymała okazały PUCHAR PRZECHODNI.

Dekoracji medalowej dokonali zastępca burmistrza pan Paweł Mordal, dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, naczelnik wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pani Katarzyna Łukaszewicz oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych pan Jakub Skrzypczak.

Na zakończenie do wszystkich obecnych przemówili pan Paweł Mordal oraz pan Artur Łoziński, który oficjalnie wielobój zamknął.

Całą część sportową prowadził koordynator OSiR ds. sportu szkolnego pan Maciej Bielawa, a sędzią głównym był koordynator OSiR Tomasz Radwan.

Na koniec chcielibyśmy podziękować dla szkół, które wzięły udział w WIELOBOJU, oraz zachęcić inne szkoły do udziału w imprezach dedykowanych właśnie dla nich.