23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

BORUJA KOŚCIELNA – MISTRZ !!!

Turniej Drużyn Wiejskich o Puchar Dyrektora OSiR już za nami. Tak wyrównanego i zaciętego turnieju już dawno nie widzieliśmy, a poziom, jaki prezentowały drużyny był na bardzo przyzwoitym poziomie.

Turniej rozegraliśmy systemem: „każdy z każdym”, tak, aby wszystkie drużyny rozegrały równą ilość meczów.

Od razu należy wspomnieć o debiutancie: drużynie Paproci, która, zadebiutowała w tego rodzaju rozgrywkach i liczymy na to, że już na stałe zagoszczą w tego typu turniejach.

Zgodnie z założeniami turniej rozpoczęliśmy o godzinie 19:15, a mecze odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach, na świetnie przygotowanej płycie boiska na Stadionie Miejskim, a każdy mecz trwał 15 minut.

PAPROĆ * SĄTOPY 1:1
WYTOMYŚL * BORUJA KOŚCIELNA 0:0
JASTRZĘBSKO STARE * CICHA GÓRA 1:0
SĄTOPY * BORUJA KOŚCIELNA 0:1
CICHA GÓRA * WYTOMYŚL 0:0
PAPROĆ * JASTRZĘBSKO STARE 0:1
JASTRZĘBSKO STARE * SĄTOPY 3:1
BORUJA KOŚCIELNA * CICHA GÓRA 4:0
WYTOMYŚL * PAPROĆ 0:0
SĄTOPY * CICHA GÓRA 4:0
PAPROĆ * BORUJA KOŚCIELNA 3:3
JASTRZĘBSKO STARE * WYTOMYŚL 0:1
WYTOMYŚL * SĄTOPY 1:0
BORUJA KOŚCIELNA * JASTRZĘBSKO STARE 2:0
CICHA GÓRA * PAPROĆ 0:3
 

 

 

 

Końcowa klasyfikacja
1  BORUJA KOŚCIELNA
2  WYTOMYŚL
3  JASTRZĘBSKO STARE
4  PAPROĆ
5  SĄTOPY
6  CICHA GÓRA

 

Zwycięzcą okazała się drużyna Borui Kościelnej, a mistrzostwo wywalczyli  w ostatnim meczu pokonując bezpośredniego rywala do tytułu mistrza: Jastrzębsko Stare 2:0.

Drugie miejsce, dzięki zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku (z Jastrzębskiem Starym) wywalczyła drużyna Wytomyśla, a na trzecim uplasowała się ekipa z Jastrzębska Starego.

Wyśmienicie, jak na debiutanta wypadła drużyna Paproci, która uplasowała się tuż za podium.

Mimo wszystko największy niedosyt miała drużyna z Sątop. Mistrz z poprzedniego roku musiał się zadowolić dopiero 5 pozycją i zapewne na przyszły turniej będą chcieli ponownie stanąć na podium.

Ostatnie 6 miejsce przypadło Cichej Górze. Niestety, ale drużyna ta miała ogromnego pecha, ponieważ w czasie turnieju aż 3 zawodników doznało kontuzji i nie mogło uczestniczyć w rozgrywkach.

Na koniec imprezy drużyny zostały udekorowane medalami oraz okazałymi pucharami, a dekoracji dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się na imprezy Jarmarkowe, które odbywały się nieopodal w Parku im. Feliksa Szołdrskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju, oraz zapraszamy na następne sportowe zmagania organizowane przez OSiR w Nowym Tomyślu.