19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

FINAŁOWE ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ DLA MŁODZIEŻY

NaukA strzelania podczas wakacji we wtorkowe przedpołudnia oraz w czwartkowe popołudnia zakończyła się finałowym strzelaniem.

W czwartek dnia 24.08.2017 na strzelnicy pneumatycznej Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu odbyły się Finałowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej dla młodzieży w dwóch grupach wiekowy do 13 lat i powyżej.
Aby wyłonić, najlepszych organizatorzy przeprowadzili, naukę strzelania. Ogółem w nauce strzelania wzięło udział 60 uczestników.
Organizatorem nauki strzelania i zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju
Nowy Tomyśl oraz Środowiskowy Klub Strzelecki LOK przy finansowym wsparciu Dyr OSIR Oświaty Sportu i Rekreacji Pana Łozińskiego Artura, który ufundował puchary, dyplomy i upominki rzeczowe.

Program zawodów przewidywał, strzelanie z broni pneumatycznej (wiatrówka) 14 strzałów na odległość 10 metrów liczone, były najlepsze 10 a 4 najgorsze traktowano jako próbne.
W wyniku rywalizacji zwyciężyła grupie do 13 lat
I- Skowrońska Patrycja 99pkt
II- Grzelczak Oliwia90 pkt
III- Skowrońska Marika 90 pkt

W wyniku rywalizacji zwyciężyła grupie powyżej 13 lat
I- Cegielski Patryk 88 pkt
II- Laufer Weronika 78 pkt
III- Laufer Dawid 64 pkt
Najmłodsza uczestniczka czteroletnia Skowron Madzia uzyskała wynik 77 pkt i ,
Najlepsi w poszczególnych grupach otrzymali puchar, dyplomy i upominki rzeczowe, które wręczył w imieniu Dyr Łozińskiego Artura Pan Henryk Sabaturski
Naukę strzelania i zawody prowadzili instruktorzy strzelectwa sportowego LOK: Henryk Sabaturski ,Wojciech Teleszyński, Lech Bobkiewicz.

IMG_8639

Nowy Tomyśl, dnia 14 sierpnia 2017

Tekst i zdjęcie: Wojciech Teleszyński