29 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

DWA ZWYCIĘSTWA GROMÓW NA INAUGURACJĘ SEZONU.

Udany początek sezonu zanotował występujący w Wojewódzkiej  Lidze Młodzików Młodszych zespół  MKS GROMY  Nowy Tomyśl.  Nowotomyscy koszykarze w pierwszym spotkaniu pokonali na własnym boisku drużynę UKS MIKST Międzychód  57: 53. Mecz rozegrany 15 października w Powiatowym Centrum Sportu miał bardzo wyrównany przebieg a ostateczne zwycięstwo gospodarzom zapewniła dobra gra w czwartej kwarcie wygranej 21:14. W spotkaniu wyróżnili się Gaspar Papierz  i  Wojciech Siębor  zdobywca 16 punktów.

DSC_4418

17 października w hali POSIR w Poznaniu Gromy rozegrały swój pierwszy mecz wyjazdowy w sezonie 2017/2018. Rywalem była drużyna MKK Pyra Poznań.  Po trzech kwartach zawodnicy z Nowego Tomyśla prowadzili sześcioma punktami i mino agresywnej obrony rywala na całym boisku utrzymali przewagę do końca zawodów, odnosząc zasłużone zwycięstwo 49 :44.. O końcowym sukcesie zadecydowała stuprocentowa skuteczność rzutów wolnych w ostatnich minutach spotkania, kiedy to Igor Ziemek (18 punktów) i Jakub Łodyga nie pomylili się w żadnej z sześciu prób.

Zapraszamy do kibicowania nowotomyskim koszykarzom, którzy kolejny mecz na własnym boisku rozegrają 4 listopada o godzinie 11.00 w hali Powiatowego Centrum Sportu.

Trwa nabór do drużyny chłopców z roczników 2008 i 2009.

Zapraszamy wszystkich lubiących ruch i dobrą zabawę do udziału w zajęciach.