18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Inauguracja NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ – JAKO CUP II

W niedzielę 26 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr2 w Nowym Tomyślu została zainaugurowana I kolejka drugiej już edycji nowotomyskiej ligi halowej.

Głównym organizatorem rozgrywek jest OSiR w Nowym Tomyślu, a sponsorem tytularnym FIRMA JAKO POLSKA.

W II edycji turnieju bierze udział 10 zespołów, które będą rywalizowały w systemie każdy z każdym. Całe rozgrywki zostały podzielone na 9 kolejek, gdzie drużyny rozegrają mecze w wymiarze 2×25 minut.

Przed pierwszą kolejką było wiele niewiadomych, ponieważ do rozgrywek zgłosiło się kilka nowych drużyn. Zgodnie trzeba jednak przyznać, że za faworyta rozgrywek jest uważany zwycięzca poprzednich rozgrywek drużyna GOLTOM.

Przed rozpoczęciem pierwszego meczu oficjalnego otwarcia turnieju dokonał dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, który w krótkich słowach przywitał uczestników i tym samym rozpoczęliśmy zmagania.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny PRZYJACIELE Z BOISKA oraz GRUPA WSTYDU. I właśnie takie mecze chcielibyśmy oglądać w naszym turnieju. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyła drużyna PRZYJACIELE Z BOISKA 8:7, a zwycięstwo ważyło się do ostatniej sekundy meczu.

Drugi pojedynek to typowa „egzekucja”. GOLTOM bez problemu poradził sobie z młodą drużyną POZBIERANI i tylko dzięki rozluźnieniu w ekipie GOLTOM, mecz zakończył się wygrana 25:0, a mogło być sporo więcej. Tym meczem mistrz JAKO CUP I potwierdził, że i w tym roku ma ochotę na wygranie LIGI. Natomiast młodzi zawodnicy z POZBIERANYCH muszą przełknąć gorycz porażki i szukać punktów w następnych pojedynkach.

Mecz MAKLERZY – NAP to raczej pojedynek dobrze sobie znanych przyjaciół, którzy jeszcze niedawno niejednokrotnie występowali w jednym zespole. Tym razem lepsza okazała się bardziej doświadczona drużyna NAP, pokonując rywala 8:5. Mecz stał na wysokim technicznie poziomie, a spora ilość kibiców mogła oglądać bardzo ciekawy pojedynek.

W przedostatnim pojedynku INTER podejmował debiutanta TS 05. Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego wyniku. 19:3 dla TS 05 to wynik niesamowicie dużej skuteczności po stronie nowotomyskiej drużyny. Tym samym TS 05 pokazało, że zamierza powalczyć po najwyższe cele w JAKO CUP II.

O godzinie 20:00 rozpoczęliśmy ostatni mecz. SEDAN podejmował następnego debiutanta drużynę PRZYJACIELE. Niestety dla SEDANU, debiutanci okazali się solidną drużyną i mimo dobrej gry SEDANU ulegli oni 3:7.

Około godziny 21 zakończyliśmy zmagania.

Oto klasyfikacja po I kolejce.

miejsce drużyna pkt. bramki
1 GOLTOM 3 25:0
2 TS 05 3 19:3
3 NAP 3 8:5
4 PRZYJACIELE Z BOISKA 3 8:7
5 PRZYJACIELE 3 7:3
6 GRUPA WSTYDU 0 7:8
7 MAKLERZY 0 5:8
8 SEDAN 0 3:7
9 INTER 0 3:19
10 POZBIERANI 0 0:25