20 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

2 kolejka JAKO CUP II

JAKO CUP II powoli się rozpędza i mamy już za sobą drugą kolejkę.

W pierwszym meczu POZBIERANI chcieli zatrzeć swoją klęskę z pierwszej kolejki i powalczyć o swoje pierwsze punkty w JAKO CUP. Jednak jak się okazało drużyna PRZYJACIELE, w tym dniu nie była do pokonania i mecz zakończył się porażką 2:5. Jednak mimo porażki POZBIERANYCH zagrali oni bardzo dobry mecz i ze spokojem mogą oczekiwać punktów w następnych meczach. Natomiast PRZYJACIELE to doświadczona drużyna, która wykorzystywała każdy błąd przeciwnika, a do tego miał wyśmienicie broniącego młodego bramkarza, który w tym meczy był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na placu gry.

Drugi mecz to MAKLERZY – INTER. Mecz z mniejszą „historią” ale również ciekawy.  MAKLERZY to bardzo młody zespół złożony z utalentowanych zawodników, którzy grając w piłkę po prostu bawią się grą, a ich akcje są często bardzo widowiskowe i przynoszą dla kibiców wiele zadowolenia. Natomiast INTER nie może „wskoczyć” na swoje tory, gdzie pamiętamy z poprzedniego roku – drużyna ta doprowadziła do kilku niespodzianek i urwała punkty dobrym drużynom. Końcowy wynik meczu to 14:1.

W następnym niedzielnym pojedynku, spotkały się drużyny, które wygrały swoje pierwsze mecze. Bardzo ciekawy pojedynek zagwarantowały nam drużyny TS05 oraz PRZYJACIELE Z BOISKA. Mecz obfitował w wiele bardzo ciekawych akcji, gdzie do samego końca ważyły się losy zwycięscy meczu. Po tym meczu, śmiało należy przyznać, że TS05 powalczy o podium. Jednak nie należy skreślać PRZYJACIÓŁ Z BOISKA, ponieważ należy pamiętać, że drużyna ta to zgrana ekipa, która do ostatniego meczu turnieju powalczy o jak najwyższą lokatę. Mecz zakończył się zwycięstwem TS05 – 4:2.

Czwarty mecz rozgrzał chyba wszystkich kibiców. GRUPA WSTYDU podejmowała SEDAN. Wynik meczu zmieniał się co po chwila, do samego końca nie było wiadomo, która drużyna ten mecz wygra. Mecz obfitował w ogromną ilość bardzo ciekawych akcji, które często kończyły się pięknymi bramkami. Kiedy wydawało się się, że mecz zakończy się remisem, w końcówce spotkania doświadczenie SEDANU dało znać . Odskoczyli oni szybko na 3 bramki i już nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Mimo porażki ogromne słowa uznania należą się GRUPIE WSTYDU. Ekipa złożona z młodych – przebojowych chłopaków  walczyła do samego końca o jak najlepszy wynik. Jednak trochę zabrakło i mecz zakończył się zwycięstwem SEDANU 11:8.

Ostatni mecz wieczoru to pojedynek drużyn uważanych za pewniaków na podium. Do przerwy, był to w miarę wyrównany pojedynek, gdzie NAP dzielnie stawiał opór drużynie GOLTOM. Niestety sił i umiejętności starczyło tylko na 25 minut. Drużyna GOLTOM zdaje się ekipą na razie nie do pokonania a ich akcje i bramki są ozdobą całego turnieju. NAP zapewne powalczy o końcowy sukces, lecz w meczy z GOLTOM był bezsilny i uległ 4:12.

10 INTER 0 4:33

Za tydzień ostatnia w tym roku kolejka JAKO CUP II. Po której mamy przerwę świąteczną i 17 stycznia wracamy na parkiet.