19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

5 KOLEJKA JAKO CUP.

Czas na podsumowanie 5 kolejki JAKO CUP, którą rozegraliśmy w niedzielę 14 stycznia. A że właśnie w tą niedzielę odbywała się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to i zawodnicy grający w JAKO CUP grali w ten dzień z SERDUSZKAMI na koszulkach.

Na pierwszy ogień wyszli zawodnicy GRUPY WSTYDU oraz TS05. Już przed meczem było wiadomo, że mecz będzie bardzo ciekawy, ponieważ spotkały się drużyny, które grają w piłkę na bardzo przyzwoitym poziomie. Młodzi zawodnicy GRUPY WSTYDY od samego początku meczu próbowali narzucić swój styl gry, lecz solidna ekipa TS05 grała „swoją piłkę” i w ten sposób do samego końca meczu wynik oscylował koło remisu. Pod koniec to o dziwo młodzież odskoczyła i do końca już kontrolowała przebieg meczu. GRUPA WSTYDU – TS05 5:2.

Drugi mecz to derby drużyn wywodzących się z gminy Miedzichowo – INTER – POZBIERANI. Był to pojedynek drużyn, które w lidze nie zdobyły jeszcze żadnego punktu. Jednak drużyna POZBIERANI podeszła do tego meczu bardziej zorganizowanie i w szeregach zawodników zobaczyliśmy kilku nowych graczy, którzy odmienili oblicze drużyny. Szybko odskoczyli oni na 3 bramkowe prowadzenie i wydawało się, że kolejne bramki, będą kwestią minut. Lecz wtedy do gry zabrali się zawodnicy INTERU, którzy doprowadzili do remisu i mecz „rozpoczął się od nowa”. Jednak doświadczenie „nowych” zawodników POZBIERANYCH została udokumentowana w 2 połowie, gdzie odskoczyli oni od INTERU na kilka bramek i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Wynik końcowy to 11:6.

W trzecim pojedynku zmierzyły się drużyny PRZYJACIELE Z BOISKA oraz NAP. Niestety, już przed meczem było raczej wiadomo, że mecz zakończy się okazałym zwycięstwem NAP, ponieważ PRZYJACIELE Z BOISKA przystąpili do meczu bez ani jednego zawodnika rezerwowego. A przypomnijmy mecze w naszej lidze trwają 2×25 minut, więc bez zawodników rezerwowych udział w tych rozgrywkach jest po prostu wyzwaniem bardzo karkołomnym.

Niestety, ekipa PRZYJACIÓŁ Z BOISKA, kompletnie złamała wszystkie przewidywania i była o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki. Nie dość że już prowadziła 2:0, to dosłownie do końca meczu walczyła jak równy z równym. Mecz zakończony zwycięstwem NAP 5:3 zawodnicy PRZYJACIÓŁ Z BOISKA walkę do ostatniej minuty meczu opłacili ogromnym wyczerpaniem.

SEDAN – GOLTOM to następny niedzielny pojedynek. Wbrew pozorom, drużyna SEDANU nie stała na straconej pozycji. Po świetnym meczu w 4 kolejce, wydawało się że są w stanie powalczyć z liderem. Tym bardziej, że GOLTOM w sobotę brał udział w dużym turnieju piłkarskim najlepszych ekip w Polsce, w którym zajął 3 miejsce. Za co należą się dla GOLTOMU ogromne GRATULACJE!!!

Wracając jednak do meczu, to po grze lidera było widać przemęczenie. Niestety, SEDAN nie zagrał tak jak w poprzednim tygodniu i zawodnicy GOLTOMU bez problemów zwyciężyli 12:3. Ponownie dało znać ogromne doświadczenie GOLTOMU, które wykorzystywali w każdej nadarzającej się okazji. Wynik meczu 12:3.

Meczem wieczoru miał być pojedynek PRZYJACIELE – MAKLERZY. I nikt, kto był na tym meczu się nie zawiódł! Świetny mecz w wykonaniu zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Piękne i przemyślane akcje techniczne, wysoki poziom meczu, złożyły się na niesamowicie wyrównany pojedynek, a wynik końcowy to 8:7 dla MAKLERÓW.

Młodzi zawodnicy MAKLERÓW z meczu na mecz grają coraz lepiej udowadniając że nie są przypadkową drużyną. Natomiast PRZYJACIELE złapali „zadyszkę” i po świetnym początku rozgrywek, stracili kilka punktów.

Na prowadzeniu w dalszym ciągu GOLTOM i chyba tylko jakaś katastrofa, możne ich pozbawić ponownego tytułu MISTRZA JAKO CUP.

Na drugim miejscu drużyna NAP a na III – TS05. Jednak do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki i tak naprawdę wszystko się jeszcze może zdarzyć. Tym bardziej, że drużyny z górnej części tabeli będą grały jeszcze mecze pomiędzy sobą. Ale właśnie dzięki temu nasza liga do końca będzie atrakcyjna i do końca nie będzie wiadomo kto zajmie które miejsce.

A już za tydzień VI kolejka, w której nie zabraknie świetnie zapowiadających się meczów. Serdecznie zapraszamy na halę sportową do SP2 w Nowym Tomyślu.