18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

6 kolejka JAKO CUP

Zakończyliśmy rozgrywki 6 kolejki Nowotomyskiej Ligi Halowej – JAKO CUP II.

Im bliżej do zakończenia rozgrywek, tym poziom zawodów jest wyższy, a mecze stają się wielokrotnie bardzo zacięte i wyrównane.

W pierwszym niedzielnym meczu spotkali się POZBIERANI z TS05. Mecz od początku bardzo wyrównany i co po chwila albo jedna, albo druga drużyna zdobywała przewagę. Tuż po przerwie szybko strzelone 3 bramki dla TS05 pozwoliły im kontrolować spotkanie. Ostateczny wynik 11:7 dla TS05.

Drugi mecz: MAKLERZY – GRUPA WSTYDU gwarantował wysoki technicznie poziom oraz emocje do końca meczu. Przewidywania okazały się trafne. Świetny mecz w wykonaniu zarówno jednej jak i drugiej ekipy. Ostatecznie jednak to GRUPA WSTYDU  wygrywa 8:7 i wskakuje na podium JAKO CUP, zapowiadając walkę o 1 miejsce. A już w najbliższej kolejce będą mieli ku temu okazję, ponieważ zmierzą się z liderem czyli drużyną GOLTOM.

Następny niedzielny mecz to GOLTOM – PRZYJACIELE. Lider w tym meczu musiał się trochę pomęczyć i przez pierwszą połowę oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Niestety dla PRZYJACIÓŁ początek drugiej części był katastrofalny. GOLTOM rozpoczął seryjne strzelanie i odskoczył na kilkanaście bramek. Mimo dobrej gry i dobrej skuteczności PRZYJACIELE nie zdołali już dogonić lidera i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 11:7. Ozdobami meczu były piękne bramki zdobyte przez Mariusza Połomkę.

Czwarty pojedynek to mecz drużyn, które nie mogą ostatnio ustabilizować swojej formy. Wydawało się, że zdecydowanym faworytem w tym meczu jest NAP i raczej nikt się nie spodziewał, że wynik może być inny niż zwycięstwo NAP. Jednak ten mecz pokazał, że nie można tak myśleć. SEDAN wystąpił w optymalnym składzie i pokonał NAP 4:1. Podsumowując mecz – bardzo dobre widowisko. Bohaterami meczu byli bramkarze obydwu drużyn. Sam wynik pokazuje że zarówno Wojtek jak i Konrad dwoili się i troili w bramce, aby ich drużyna osiągnęła dobry wynik. Mecz na bardzo wysokim poziomie, z dużą ilością pięknych zagrań.

Ostatni mecz to rywalizacja INTERU z PRZYJACIÓŁMI Z BOISKA. Początek wyrównany, lecz jak już worek z bramkami się rozwiązał to zamknął się na 14. PRZYJACIELE Z BOISKA zagrali jak zwykle solidne zawody i nie dali najmniejszych szans INTEROWI.

Teraz przed nami trochę przerwy. Następna kolejka zostanie rozegrana 11 lutego.

Do tego czasu OSiR organizuje:

1 27 stycznia 14:00 sobota IV Otwarty Turniej Unihokeja Mężczyzn PCS
2 28 stycznia 10:00 niedziela Turniej rodzinny w piłkę nożną SP2
3 2 lutego  10:00 piątek NIEMCY – CZECHY – Polish CUP PCS
4 2 lutego  18:00 piątek NORWEGIA – SZWAJCARIA – Polish CUP PCS
5 3 lutego 10:00 sobota CZECHY – POLSKA – Polish CUP PCS
6 3 lutego 18:00 sobota SZWAJCARIA – NIEMCY – Polish CUP PCS
7 4 lutego 10:00 niedziela NIEMCY – SŁOWACJA – Polish CUP PCS
8 11 lutego 9:00 niedziela TURNIEJ UNIHOKEJ SP2