19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

JAKO CUP – 7 KOLEJKA – PODSUMOWANIE

Czas na podsumowanie 7 kolejki NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ – JAKO CUP.

 VII kolejka 11 lutego 2018
31 GRUPA WSTYDU * GOLTOM 5:10
32 PRZYJACIELE Z BOISKA * POZBIERANI 13:8
33 SEDAN * INTER 6:2
34 PRZYJACIELE * NAP 4:7
35 TS 05 * MAKLERZY 11:6

Również i tym razem nie zabrakło ciekawych meczów, a końcówka rozgrywek pokazuje, że wiele drużyn będzie do końca walczyło o najlepsze lokaty.

Pierwszy mecz to GRUPA WSTYDU – GOLTOM. Młodzi zawodnicy GRUPY WSTYDU dzielnie walczyli z GOLTOMEM, lecz doświadczenie mistrza pokazało, kto tak naprawdę rządzi w LIDZE. Mimo słabszej predyspozycji niektórych zawodników lidera, młodzież nie poradziła sobie i ostatecznie przegrała 5:10.

Tym samym drużyna GOLTOM już za tydzień może zapewnić sobie tytuł MISTRZA.

Drugi pojedynek to PRZYJACIELE Z BOISKA – POZBIERANI. Goście z meczu na mecz grają coraz lepiej i stawiają coraz większy opór rywalom. Początek meczu – to wyrównane zawody – nawet można przyznać, że z lekką przewagą POZBIERANYCH. Lecz w trakcie upływy czasu doświadczenie i zgranie PRZYJACIÓŁ Z BOISKA dało znać i końcówka meczu należała już do nich. Mecz był bardzo otwarty i obfitował w dużą ilość pięknych bramek. Ostatecznie PRZYJACIELE Z BOISKA wygrywają 13:8.

SEDAN – INTER – to nasz następny pojedynek. Podsumowując pojedynek należy przyznać, że tym razem SEDAN rozegrał swój chyba najsłabszy mecz, a co innego można napisać o INTERZE, dla których były to najlepiej rozegrane zawody w naszej lidze. Paradoksalnie to SEDAN wyszedł z pojedynku zwycięsko 6:2 i jeśli myśli o zajęciu miejsca na podium, ostatnie dwa mecze musi zagrać tak, jak w poprzednich kolejkach. A kalendarz rozgrywek SEDAN ma bardzo korzystny.

Dwa ostatnie pojedynki zapowiadały się szlagierowo.

Pierwszy z nich to PRZYJACIELE – NAP. Po bardzo dobrym początku drużyny PRZYJACIELE niestety dopadł ich kryzys oraz braki kadrowe, co ma odzwierciedlenie w ich wynikach. Mimo dobrego meczu w ich wykonaniu ekipa NAP okazała się skuteczniejsza i to oni ostatecznie wygrali 7:4.

5 mecz miał przysporzyć największych emocji. TS05 – MAKLERZY – nie zawiedli. Świetny, szybki mecz z dużą ilością bramek. Bardzo solida ekipa TS05 gra w tej lidze na niesamowicie wysokim współczynniku skuteczności. Ich ataki bardzo często kończą się bramkami. Natomiast MAKLERZY to zespół składający się z młodych zawodników, dla których gra w piłkę to czysta zabawa i przyjemność. A że do tego MAKLERZY dysponują bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym, to gwarantowało nam świetny i widowiskowy mecz. Ostatecznie to TS05 pokonują MAKLERÓW 11:6, lecz nie można tu nie wspomnieć o dwóch bramkach strzelonych przez Adama Federa, które to byłyby ozdobą największych imprez sportowych.

Za tydzień 8 – przedostatnia kolejka JAKO CUP, która może wyłonić już zwycięzcę II EDYCJI, oraz nieźle zamieszać na miejscach 2-6.

Serdecznie zapraszamy kibiców do przyjścia na halę SP2 w niedzielę 18 lutego od godziny 16:00.

 

MENEDŻER SPORTU OSIR

TOMASZ RADWAN