18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

107 BRAMEK W 8 KOLEJCE JAKO CUP!!!

Tak ogromnej ilości bramek, jaką strzelili zawodnicy grający w nowotomyskiej lidze halowej już dawno nie widzieliśmy. 107 bramek w 5 meczach to nietuzinkowe osiągnięcie.

Na pierwszy ogień wyszli zawodnicy NAP i GRUPY WSTYDU. Już przed meczem, było wiadomo, że spotkanie to będzie obfitowało w wiele ciekawych akcji i bramek.

Mecz stał na wyjątkowo wysokim poziomie technicznym, a jeśli dodać do tego waleczność drużyn, to śmiało można napisać, że był to mecz wyjątkowy. GRUPA WSTYDU przed mecze miała jeszcze szanse na podium, lecz musiała pokonać NAP. Zadania tego jednak nie udało im się wykonać i ostatecznie ulegli NAP-owi 9:11.

POZBIERANI – MAKLERZY to mecz nr2. Zarówno jednej, jak i drugiej drużynie kompletnie gra się nie układała. Jednak to MAKLERZY w końcówce meczu odskoczyli i pokonali POZBIERANYCH 9:5.

Trzecie spotkanie to GOLTOM – TS05, czyli mecz na SZCZYCIE!!! W zgoła odmiennych sytuacjach kadrowych wystąpiły obydwa zespoły. TS05 z pełną ławką rezerwowych, a GOLTOM w 5 bez nominalnego bramkarza.

Mecz na samym początku spokojny z przewagą raz jednej a raz drugiej drużyny. Co skrzętnie ekipy dokumentowały zdobyczami bramkowymi. Jednak jak to w „niby”spokojnych meczach – wszystko rozegrało się w ostatnich 5 minutach meczu. Na prowadzenie wyszli ponownie zawodnicy TS05, a GOLTOM zaatakował całą drużyną wraz z bramkarzem. Niestety mimo kilku przechwytów piłki, zawodnikom TS05 nie udało się podwyższyć wyniku i na 2 minuty przed ostatnią syreną doszło do wyrównania. TS05 rzucili się do odrabiania strat i niewiele brakowało, aby ponownie wyszli na prowadzenie. Jednak na 40 sekund przed końcem meczu GOLTOM zadał ostateczny cios i zdobył decydującą bramkę. Do końca TS05 jeszcze walczyło, lecz ostatecznie to GOLTOM zwyciężył 13:12.

INTER – PRZYJACIELE to 4 mecz niedzielnego popołudnia. O meczu można napisać tylko dwie rzeczy: wynik meczu 33:3 dla PRZYJACIÓL, oraz 23 zdobyte bramki przez Mikołaja Lech, co zapewne zamiesza w klasyfikacji na KRÓLA STRZELCÓW.

Ostatni pojedynek to SEDAN – PRZYJACIELE Z BOISKA. Mecz o wszystko dla SEDANU, który miał spore szanse na podium. Problem tylko był taki, że PRZYJACIELE Z BOISKA to bardzo solidna ekipa, która niejednej drużynie punkty odebrała. Również i tym razem pozbawili SEDAN marzeń o medalu w JAKO CUP remisując 6:6.

Mistrza już znamy: GOLTOM.

Teraz czas na poznanie pozostałych medalistów. Wiemy, ze będą to TS05 oraz NAP. Jednak nie wiemy, kto jaki zdobędzie krążek. A wyłoni to ostatni bezpośredni pojedynek.

W ostatniej kolejce 4 marca, nastąpiły pewne zmiany organizacyjne. Zmianie uległy godziny meczów.

Kolejkę rozpoczniemy już o godzinie 15:00.

 IX kolejka 4 marca 2018 FINAŁ wynik
SEDAN * POZBIERANI 15:00
GRUPA WSTYDU * INTER 16:00
PRZYJACIELE * PRZYJACIELE Z BOISKA 17:00
MAKLERZY * GOLTOM 18:00
TS 05 * NAP 19:00
DREAM TEAM JAKO CUP BAR U JACKA (I miejsce LIGA ZBĄSZYŃ) 20:00

Początkowo organizatorzy mieli w planie rozegranie meczu „pokazowego” pomiędzy zwycięzcą nowotomyskiej ligo halowej JAKO CUP (czyli GOLTOM) a zwycięzcą zbąszyńskiej ligi halowej KUVERT LIGA.

Jednak po rozmowach z przedstawicielem GOLTOM – Grzegorzem Andryszczykiem doszliśmy do wniosku, że JAKO CUP będzie reprezentował zespół o nazwie DREAM TEAM JAKO CUP złożony zawodników z każdej z drużyn występujących w naszej lidze, a wytypowanych przez każdą z drużyn.

Mecz ten zostanie rozegrany o godzinie 20:00 i potrwa 2×15 minut. Po tym meczu przystąpimy do dekoracji.