25 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

1.GOLTOM – 2.TS05 – 3.NAP – PODIUM JAKO CUP.

W dniu wczorajszym zakończyliśmy rozgrywki II edycji NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ – JAKO CUP.

Przypomnijmy, udział w turnieju wzięło 10 zespołów. A każdy z nich miał do rozegrania 9 meczów, czyli w sumie w całym turnieju 90 meczów. A że mecz trwał 2×25 minut, to drużyny miały do rozegrania ogromną ilość minut.

W II edycji JAKO CUP, do ostatniej kolejki odbywały się wszystkie mecze. Niestety okres zachorowań na grypę również i dał się we znaki w naszej lidze. Dwa mecze niestety nie odbyły się i musieliśmy przyznać walkowery.

W pierwszym rozegranym spotkaniu GRUPA WSTYDU podejmowała INTER. Niestety mecz bez większej historii. Drużyna INTERU chciał dograć do końca turniej i zapewne przemyśli, jaki skład wystawić na następną edycję, aby pozabierać punkty innym drużynom. GRUPA WSTYDU po sporych wzmocnieniach przed „sezonem” zapewne liczyła na wyższą lokatę. Niestety, boisko zweryfikowało ich plany. Zarówno INTER jak i GRUPA WSTYDU  to już kolejne drużyny, które cyklicznie biorą udział w imprezach organizowanych przez OSiR.  Mecz zakończył się wygraną GRUPY WSTYDU 22:3.

Następny pojedynek to PRZYJACIELE kontra PRZYJACIELE Z BOISKA. Przed spotkaniem każdy, kto zna obydwa zespoły obstawiał bardzo wyrównany pojedynek. Niestety PRZYJACIELE złapali wiatr w żagle i już od kilku kolejek deklasują przeciwników. Do tego trzeba dodać bardzo słabą skuteczność PRZYJACIÓŁ Z BOISKA i wynik 17:6 nie był dla nikogo zaskoczeniem.

Ostatni pojedynek TS05 – NAP przyciągnął na hale SP2 spora ilość kibiców. Mecz miał wyłonić, która z wymienionych ekip zdobędzie 2, a która 3 miejsce. Mecz ten również był potraktowany przez zawodników, jako DERBY Nowego Tomyśla, co należało potraktować, jako zapowiedź twardej i nieustępliwej walki.

Zawodnicy nie zawiedli swoich fanów, którzy licznie przybyli na halę i stworzyli bardzo dobre widowisko. Ostatecznie to TS05 pokonał kolegów z NAP 5:1 to to właśnie TS05 w ostateczności zajął 2 miejsce w JAKO CUP.

Przy okazji tego meczu należy wspomnieć, iż pomimo tego, że był to mecz derbowy, zawodnicy wykazali się ogromną kulturą gry i mimo zaciętego pojedynku szanowali się nawzajem. Co dla nas organizatorów jest bardzo pozytywnym aspektem.

Tym meczem zakończyliśmy rozgrywki JAKO CUP, płynnie przechodząc do ostatniej rywalizacji, jak się miała rozegrać w niedzielny wieczór.

Na zaproszenie OSiR-u na mecz pokazowy przyjechał mistrz ligi zbąszyńskiej KUVERT LIGA – „CAFE BAR U JACKA TRZCIEL”. Drużyna ta, zdecydowanie wygrała swoją ligę i bardzo się cieszyliśmy, że udało nam się ściągnąć ich do Nowego Tomyśla. Ligę nowotomyską reprezentowali zawodnicy prawie każdej z drużyn JAKO CUP.

Ze względu na to, że był to mecz pokazowy, rozegrany został w systemie 2×15 minut. Goście z Trzciela okazali się drużyną lepszą od naszej i ostatecznie wygrali 4:3.

Drużynie CAFE BAR U JACKA TRZCIEL – bardzo dziękujemy za możliwość rozegrania meczu.

Następnie przystąpiono do końcowej dekoracji JAKO CUP. A dokonali jej dyrektor OSiR-u pan Artur Łoziński oraz Radny Miejski pan Wojciech Andryszczyk.

Drużyny od miejsc X-IV otrzymały pamiątkowe dyplomy, a otrzymali je:

10 miejsce: INTER

9 miejsce: POZBIERANI

8 miejsce: MAKLERZY

7 miejsce: PRZYJACIELE Z BOISKA

6 miejsce: PRZYJACIELE

5 miejsce: GRUPA WSTYDU

4 miejsce: SEDAN

 

Trzecie miejsce zajęła drużyna NAP POLONIA, która otrzymała PUCHAR, DYPLOM, każdy zawodnik otrzymał medal oraz nagrodę rzeczową w postaci kosmetyczki sportowej firmy JAKO ufundowanej przez OSiR.

Drugie miejsce przypadło drużynie TS05. Otrzymali oni również PUCHAR, DYPLOM, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez OSiR.

Mistrzem po raz drugi z rzędu została bezkonkurencyjna drużyna GOLTOM. Za zwycięstwo otrzymali okazały PUCHAR, DYPLOM, MEDALE, KOSMETYCZKI ufundowane przez OSiR oraz od głównego sponsora – firmy JAKO CUP komplet dresów sportowych firmy JAKO.

 

Następnie udekorowano najlepszych zawodników z każdej z drużyn biorących udział w JAKO CUP.

Zawodników tych po każdym meczu wybierali kapitanowie drużyny przeciwnej. OSiR po ostatniej kolejce podliczył głosy i tak powstała lista najlepszych w swoich zespołach.

Nagrody w postaci plecaków ufundował OSiR – a otrzymali je:

  1. Jakub Brzozowski – Grupa Wstydu
  2. Bartosz Nowaczyk – Przyjaciele z Boiska
  3. Łukasz Łodyga – Inter
  4. Szymon Alkowski – Przyjaciele
  5. Mikołaj Szulc – Sedan
  6. Mariusz Połomka – Goltom
  7. Adrian Feder – Maklerzy
  8. Oskar Wyrwa – Pozbierani
  9. Tomasz Tratwal – NAP
  10. Grocholewski Marcin – TS05

 

Następnie przystąpiliśmy do dekoracji najlepszych w całym turnieju.

Najlepszym strzelcem, okazał się zawodnik drużyny PRZYJACIELE, zdobywca 47 bramek – Lech Mikołaj.

Najlepszego zawodnika oraz najlepszego bramkarza wybierali kapitanowie każdej z drużyn biorących udział w turnieju.

Najlepszym bramkarzem JAKO CUP został bramkarz NAP – Wojciech Poniedziałek.

Najlepszym zawodnikiem JAKO CUP został zawodnik GOLTOM – Mariusz Połomka.

Zawodnicy ci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci toreb sportowych.

 

Tuż po ostatnich dekoracjach głos zabrał dyrektor OSiR Artur Łoziński, który krótko podsumował LIGĘ, podziękował uczestnikom, współorganizatorom oraz kibicom. A następnie dokonał zamknięcia II EDYCJI NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ JAKO CUP. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pragnie złożyć serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 Panu Markowi Polcynowi za umożliwienie rozegrania LIGI w hali SP2.

Pragniemy również podziękować sędziom, opiekunom medycznym oraz obsłudze hali za wsparcie podczas organizacji naszej LIGI.