28 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

MISTRZOSTWA GMINY NOWY TOMYŚL UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Pod koniec kwietnia na nowotomyskim Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Gminy uczniów szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu oraz przez nauczycieli dwóch nowotomyskich podstawówek. Warto dodać, że zawody te były etapem kwalifikacyjnym do zawodów powiatowych.

Do rywalizacji zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt przystąpiły reprezentacje 3 szkół.  Były to SP 1 Nowy Tomyśl, SP 2 Nowy Tomyśl oraz SP Boruja Kościelna.

Wszyscy zawodnicy musieli wziąć udział w następujących dyscyplinach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi (600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców). Następnie uzyskane wyniki były przeliczane na punkty według specjalnych tabel. Pięciu najlepiej punktujących zawodników stanowiło o wyniku drużyny.

Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców klasyfikacja końcowa była taka sama.

Mistrzami Gminy zostały uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2, a na trzecim stopniu podium uplasowali się uczniowie z Borui Kościelnej.

Nagrodą poza zdobyciem kwalifikacji do zawodów powiatowych były medale ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, a wręczone zostały przez dyrektora OSiRu pana Artura Łozińskiego.