16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

14 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu miało miejsce sportowe podsumowanie roku szkolnego 2017/2018.
W uroczystości udział wzięli Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Przewodniczący Rady Miasta Marcin Brambor, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu Artur Łoziński, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie-sportowcy.
W tym roku szkolnym największe sukcesy osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu. Chłopcy z trójki zdobyli Mistrzostwa województwa wielkopolskiego w siatkówce plażowej, a drużyna siatkarzy w rywalizacji zajęła IIIm w województwie.
Oba zespoły przygotowywał pan Dariusz Pilz. Uczniowie trójki zajęli również IVm w mistrzostwach województwa w unihokeju (opiekun Maciej Pilz) i VI m w województwie w halowej piłce nożnej (opiekun Piotr Witczak). Ten rok okazał się pechowy dla uczniów z SP nr 1 w dwóch konkurencjach uplasowali się na IV m. w Wielkopolsce; drużynowych szachach (opiekun Anna Beyer) i drużynowych biegach przełajowych dziewcząt (opiekun Krzysztof Magdans). W sumie nowotomyska „jedynka” uplasowała się na 9 m w klasyfikacji generalnej Igrzysk Dzieci woj. wielkopolskiego.
Na uwagę zasługuje również IV m  w warcabach klasycznych Kacpra Bronki ze Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej (opiekun K. Miarka). Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu podziękował dyrektorom szkół i nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w organizacji imprez na szczeblu gminy. Podziękował również za pozytywny odzew na propozycje ośrodka. Dzięki zaangażowaniu szkół po raz trzeci zorganizowany był Rowerowy Rajd Katyński i po raz drugi Marszobieg Powstańczy. Niewątpliwie największym sukcesem jest włączenie naszej gminy do Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Uczniowie z SP Boruja Kościelna i I Akademickiej Szkoły Podstawowej właśnie ukończyli I etap II edycji programu. Od września do grudnia kolejne szkoły będą go realizować (SP 1 i SP Bukowiec oraz SP 2 i SP Arka) Do kalendarza wpisała się również Olimpiada Przedszkolaków i Spartakiada klas I-III.