20 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DLA MKS KANGUR NOWY TOMYŚL !!

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
DLA MKS KANGUR NOWY TOMYŚL !!

W dniach 17/18 lipca w podwarszawskiej Bielawie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej. W gronie szesnastu najlepszych par z całego kraju wystąpiła drużyna MKS Kangur Nowy Tomyśl Kaciczak/Foltynowicz.

W pierwszym dniu zawodów nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo 2:0  nad parą KS Wifamy Łódź Brdak/Waśkowski. W następnym spotkaniu trafili na dobrze zorganizowaną parę z GKS-u Katowice Madej/Piwowarczyk. Po dwóch wyrównanych setach o losie tego spotkania miał przesądzić tie-break, w którym lepsza okazała się drużyna z Górnego Śląska. Tym samym spadając na prawą stronę tabeli turnieju każde spotkanie było na wagę odpadnięcia z rywalizacji.
Kolejnymi przeciwnikami byli zawodnicy KS Gwardii Wrocław Gębarzewski/Nowak. Mecz zakończył się zwycięstwem pary z Nowego Tomyśla 2:0. Ostatnim pojedynkiem w pierwszym dniu zmagań było spotkanie z mistrzami Województwa Mazowieckiego parą z UKS Tempo Przysuchy Kutyba /Przesiecki. Po raz drugi po dwóch partiach o losach awansu do najlepszej szóstki turnieju miał zadecydować tie-break.  Po niezwykle zaciętej walce „Kangury „ wygrywają 2:1.
W drugim dniu turnieju  mecz decydujący o awansie do strefy medalowej nasi zawodnicy rozegrali z parą UKS Dwójka Milicz Piotrowski/Ślósarz.  Pierwszy set po kontrowersjach wynikających z błędów arbitra został wygrany 27:25. W drugim z przeciwników „zeszło powietrze” i tym samym wygrywając 21:15 para Kaciczak/Foltynowicz znalazła się w najlepszej czwórce turnieju.
W półfinale para z Nowego Tomyśla poniosła zdecydowaną porażkę 2:0 z parą Trefla Gdańsk Pawlun/Kraut. W meczu o brązowy medal Kaciczak /Foltynowicz ponownie zmierzyli się z zawodnikami GKS Katowice. Spotkanie było niezwykle dramatyczne, zakończone zwycięstwem 2:1.