23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

XXII MISTRZOSTWA GMINY REPREZENTACJI WSI NOWOTOMYSKICH W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA OSIR W NOWYM TOMYŚLU.

W piątek 24 sierpnia na Stadionie Miejskim odbyły się XXII MISTRZOSTWA GMINY REPREZENTACJI WSI NOWOTOMYSKICH W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA OSIR W NOWYM TOMYŚLU.

Do turnieju przystąpiło 6 drużyn.

Zawody były rozegrane systemem „każdy z każdy”, więc każda z drużyn rozegrała po 5 meczów, co dało dla każdej drużyny po 100 minut gry.

Punktualnie o godzinie 19:00 nastąpiło otwarcie turnieju, którego dokonał burmistrz Nowego Tomyśla pan Włodzimierz Hibner. W krótkich słowach przywitał przybyłych zawodników oraz kibiców, a następnie rozpoczęliśmy rywalizację.

Jednocześnie na dwóch boiskach rozegraliśmy 15 pojedynków. Mecze były bardzo wyrównane, czego dowodem były częste remisy oraz w większości mecze zakończone jednobramkową przewagą.

Jednak bezkonkurencyjna okazała się drużyna reprezentująca Boruję Kościelną. Zakończyła ona turniej bez straty bramki, remisując tylko jedno spotkanie. Drugie miejsce przypadło dla Jastrzębska Starego, które przegrało tylko z MISTRZEM. Natomiast do samego końca trwała zacięta rywalizacja o miejsce 3.

Doświadczenie zawodników z Wytomyśla pozwoliło wygrać im ostatni pojedynek z Sątopami i tym samym zająć miejsce na podium.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. BORUJA KOŚCIELNA
  2. JASTRZĘBSKO STARE
  3. WYTOMYŚL
  4. BORUJA NOWA
  5. SĄTOPY
  6. CICHA GÓRA

 

Po rozegraniu ostatniego pojedynku, około godziny 23:30 nastąpiła dekoracja, której dokonał dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński. Wręczył ona najlepszym drużynom puchary, oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W trakcie rozgrywania turnieju miało miejsce pewne zdarzenie, w którym duchem fair play wykazał się zawodnik Borui Kościelnej. Jest to rzadko spotykana postawa na boiskach piłkarskich, więc OSiR postanowił nagrodzić taką postawę, wręczając drobny upominek. Zawodnikiem tym był Grzegorz Andryszczyk, któremu gratulujemy honorowej postawy.

Na koniec głos zabrał dyrektor OSiR, który podziękował zawodnikom za udział w zawodach, zaprosił na następne turnieje oraz do wspólnego zdjęcia i tym samym zamknął Mistrzostwa.