29 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

JAKO CUP III – podsumowanie 2 kolejki

Po dwóch tygodniach przerwy rozegraliśmy 2 kolejkę Nowotomyskiej Ligi Halowej JAKO CUP III.

Mecz 1:

MAKLERZY – PRZYJACIELE 5:3

Świetny mecz w wykonaniu obydwu drużyn. Piękne, przemyślane akcje czy to z jednej, czy to z drugiej strony. Kibice na pewno nie mogli narzekać na nudę, a mecz do samego końca trzymał w napięciu. Młodzież z MAKLERÓW tym razem stanęła na wysokości zadania i pokonała po ciężkim boju faworytów meczu ekipę PRZYJACIELE.

Mecz 2:

SAM JASTRZĘBSKO STARE – INTER 13:3

Mecz raczej bez historii, bo drużyna SAM w 2 minuty strzeliła 3 bramki i do końca meczu kontrolowała przebieg zawodów.

Pomimo przegranego meczu w 1 kolejce drużyna INTERU liczyła na pierwsze punkty właśnie z SAMEM, ale ekipa z Jastrzębska zagrała bardzo dobre zawody i punktowała przeciwnika za każdym możliwym razem.

Mecz 3:

BETONIARNIA CAŁUS – GRUPA WSTYDU 10:5

Obydwie drużyny po zwycięstwach w 1 kolejce ostrzyły sobie zęby na kolejne 3 punkty. Jednak doświadczenie BETONIARNI CAŁUS dało znać o sobie i w pierwszej części zaaplikowało rywalom aż 7 bramek, co bardzo podrażniło bardzo ambitną ekipę GRUPY WSTYDU.

2 połowa to całkowicie odmienna część niż 1. Młodzież mocniej zaatakowała, a Betoniarnia Całus uśpiona wysokim prowadzeniem traciła kolejne bramki. Niestety, im bliżej do końca meczu, tym mecz stawał się bardziej zacięty i zarazem ostry, czego skutkiem była czerwona dla gracza Grupy Wstydu. Pomimo twardego i czasami ostrego meczu, tuż o zakończeniu pojedynku zawodnicy zachowali się fair play i podziękowali sobie za grę.

Mecz 4:

KC KŁODY – TS 05 6:7

TS05 w końcu zaczyna wracać na swoje tory. Po porażce w 1 kolejce NOWOTOMYŚLANIE za wszelką cenę chcieli zgarnąć pierwsze 3 punkty. A nie przyszło im to łatwo. FC KŁODY mocno się postawili i walczyli do ostatniej sekundy o swoje pierwsze punkty.

Mecz może nie porywający, ale na pewno zawodnicy zarówno jednej jak i drugiej drużyny zrobili wszystko, aby ten mecz wygrać. Na pewno obydwie drużyny nie będą tylko dostarczycielami punktów dla przeciwników.

Mecz 5:

GOLTOM – SEDAN 5:3

Mecz tych drużyn to takie nowotomyskie GRAN DERBI lub Superclassico.

Kto z kibiców czekał do 20:00 na ten mecz – na pewno nie pożałował. SEDAN mocno się „postawił” MISTRZOWI i GOLTOM musiał wspiąć się na wyżyny, aby ten mecz wygrać.

W myśl powiedzenia Gary Linekera: „Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”, to samo można powiedzieć o drużynie GOLTOM w naszych rozgrywkach. Mimo kilku zmian w ekipie GOLTOM, to oni wyszli w HITU kolejki zwycięscy, a SEDAN mimo dopisania do swojego konta 0 punktów, może być po meczu zadowolony z rozegrania na prawdę bardzo dobrego meczu.

Za tydzień ostatnia w tym roku kolejka ligowa. W niedzielę od 15 zapraszamy do hali SP3. 3 kolejka zapowiada się nie mniej ciekawie niż 2, więc emocje GWARANTOWANE.