19 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Sprawozdanie z Rejonowych Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców Rejon Poznań Teren – Zachód

Sprawozdanie z Rejonowych Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców Rejon Poznań Teren – Zachód

W dniu 13 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu  odbył się finał rejonowy szkół podstawowych i gimnazjów w piłce siatkowej chłopców rozegranych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej z kalendarza SZS „Wielkopolska” w Poznaniu. W finale rejonowym uczestniczyli mistrzowie powiatów: grodziskiego – SP Jabłonna, międzychodzkiego – SP Chrzypsko Wielkie, obornickiego – SP Parkowo, poznańskiego – SP 2 Murowana Goślina, szamotulskiego – Gimnazjum nr 3 w Szamotułach oraz nowotomyskiego – SP 2 Nowy Tomyśl.

Mistrzostwa rozegrano systemem mieszanym. W fazie eliminacyjnej w dwóch grupach po trzy zespoły systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano dwa mecze półfinałowe z udziałem dwóch najlepszych drużyn z eliminacji oraz na zakończenie trzy mecze finałowe, ustalające ostateczną klasyfikację mistrzostw. Zawody odbywały się na dwóch boiskach. Wszystkie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 25 punktów. W razie potrzeby rozgrywano set trzeci, decydujący do 15 punktów. W sumie odbyło się jedenaście meczy.

W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki.

Mecz Grupa A Wynik
1 SP 2 Murowana Goślina – SP Jabłonna 2 : 0
3 Gimnazjum nr 3 Szamotuły – SP 2 Murowana Goślina 2 : 0
5 SP Jabłonna – Gimnazjum nr 3 Szamotuły 0 : 2
Grupa B
2 SP 2 Nowy Tomyśl – SP Parkowo 2 : 0
4 SP Chrzypsko Wielkie – SP 2 Nowy Tomyśl 2 : 1
6 SP Parkowo – SP Chrzypsko Wielkie 2 : 0
Mecze półfinałowe
7 Gimnazjum nr 3 Szamotuły – SP 2 Nowy Tomyśl 2 : 0
8 SP Chrzypsko Wielkie – SP 2 Murowana Goślina 0 : 2
Mecze finałowe  
9 o 5m.  SP Jabłonna – SP Parkowo 1 : 2
10 o 3m.  SP Chrzypsko Wielkie – SP 2 Nowy Tomyśl 2 : 0
11 o 1m.  SP 2 Murowana Goślina – Gimnazjum nr 3 Szamotuły 0 : 2

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Rejonowych w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych i Gimnazjów Chłopców Rejonu Poznań Teren – Zachód przedstawia się następująco:

Miejsce Szkoła
1 Gimnazjum nr 3 w Szamotułach
2 Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie
3 Szkoła Podstawowa w Chrzypsku Wielkim
4 Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu
5 Szkoła Podstawowa w Parkowie
6 Szkoła Podstawowa w Jabłonnej

     

Reprezentacja naszej szkoły osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodników z powodu choroby,  zajmując ostatecznie czwarte miejsce, zaprezentowała się bardzo dobrze. Należy podkreślić, że nasi chłopcy to przede wszystkim uczniowie klas siódmych, którzy bardzo starali się sprostać uczniom o rok lub nawet o dwa lata starszym. Zatem liczymy na jeszcze większe sukcesy naszych siatkarzy w przyszłym roku. Reprezentację „dwójki” tworzyli: Borys Weber, Adrian Pyliński, Mikołaj Jarnot, Mikołaj Machucki, Oskar Dziewiałtowski-Gintowt, Wojciech Wolny, Oskar Borkowski, Adrian Haładuda.

Podczas podsumowania zawodów dyrektor szkoły Marek Polcyn pogratulował uczestnikom umiejętności i uzyskanych wyników w rywalizacji sportowej oraz wręczył trzem najlepszym zespołom pamiątkowe puchary i medale. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy.

Współorganizatorem finałów rejonowych był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Informację przygotował: Marek Polcyn