16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

PODSUMOWANIE NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ JAKO CUP III

Dobiegł końca III już turniej NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ JAKO CUP.

Ostatnie kolejka odbyła się w niedzielę 24 marca.

Na koniec nie obyło się bez ciekawych pojedynków, a na pewno największą niespodzianką była wygrana SEDAN nad Betoniarnią CAŁUS. Mecz bardzo twardy, dynamiczny i do końca trzymający w niepewności. Dzięki wygranej SEDAN, może się cieszyć z 6 miejsca w JAKO CUP.

Pozostałe pojedynki czyli PRZYJACIELE – GRUPA WSTYDU oraz FC KŁODY – GOLTOM, to już raczej mecze „przyjaźni”, które nie wnosiły nic do końcowej klasyfikacji. Nie odbył się mecz pomiędzy TS05 a Samem Jastrzębsko Stare, ponieważ TS05 niespodziewanie zrezygnowali z rozegrania ostatniego pojedynku.

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiła uroczysta dekoracja.

Na środek parkietu wyszli wszyscy obecni zawodnicy, którzy brali udział w JAKO CUP III, organizatorzy oraz zaproszeni goście.

Po krótkim podsumowaniu nadszedł czas na dekoracje.

W pierwszej kolejności dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński podziękował osobom ściśle współpracującymi naszą LIGĄ.

Podziękowania w postaci pamiątkowych tabliczek z rąk dyrektora otrzymali panowie: Dariusz Wojcieszak oraz Roman Polak – opiekunowie medyczni oraz Robert Nowrotek – sędzia zawodów.

Następnie przystąpiono do dekoracji najlepszych zawodników danych drużyn. Tym razem dekoracji dokonali dyrektor OSiR pan Artur Łoziński oraz Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu Zdrowia i Spraw Społecznych pan Henryk Krzeszowski.

Najlepszymi zawodnikami zostali:

SEDAN SZULC MIKOŁAJ
FC KŁODY OBORNY  BARTOSZ
TS 05 SZUWARSKI WOJCIECH
BETONIARNIA MARCHEWKA KRZYSZTOF
GRUPA WSTYDU SZYMKOWIAK SZYMON
SAM FELIŃSKI MICHAŁ
PRZYJACIELE ALKOWSKI SZYMON
GOLTOM POŁOMKA MARIUSZ
MAKLERZY ADAMCZAK HUBERT

Zawodnicy ci, otrzymali dyplomy, oraz zestawy sportowe (czapka, rękawiczki oraz komin) marki JAKO.

Kolejna dekoracja, to MVP, NAJLEPSZY STRZELEC oraz NAJLEPSZY BRAMKARZ. Zarówno w tym przypadku (prócz najlepszego strzelca), jak i w wyborze najlepszych zawodników poszczególnych drużyn, to nie organizator, a kapitanowie drużyn dokonywali wyboru.

Tym razem dekoracji dokonali dyrektor OSiR pan Artur Łoziński oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu Zdrowia i Spraw Społecznych pan Adam Polański.

Najlepszym strzelcem i koronę KRÓLA STRZELCÓW wywalczył Mateusz Nowak z drużyny GOLTOM. Otrzymał on za swój wyczyn piękną statuetkę oraz dres sportowy marki JAKO.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik MAKLERÓW – JAKUB DURA.

Tytuł MVP całych rozgrywek ponownie trafił do zawodnika GOLTOM – MARIUSZA POŁOMKI.

Zawodnicy ci, z rąk dekorujących otrzymali statuetki, torby sportowe oraz piłki.

Ostatnia faza dekoracji – to podsumowanie drużynowe.

Tym razem dekoracji dokonali: dyrektor OSiR pan Artur Łoziński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Wojciech Andryszczyk.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację drużynową:

10 INTER
9 FC KŁODY
8 TS 05
7 SAM JASTRZĘBSKO STARE
6 SEDAN
5 PRZYJACIELE
4 GRUPA WSTYDU
3 MAKLERZY
2 BETONIARNIA CAŁUS
1 GOLTOM

 

Ekipy z miejsc 10-4 otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki przekazane przez Gminę Nowy Tomyśl.

Trzy najlepsze zespoły otrzymały z rąk dekorujących pamiątkowe dyplomy, puchary, medale, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez OSiR oraz firmę JAKO oraz pamiątkowe upominki przekazane przez Gminę Nowy Tomyśl.

Tuż po dekoracji głos zabrał pan Wojciech Andryszczyk, który bardzo podziękował zawodnikom za udział w turnieju życząc im dalszych sukcesów sportowych.

Na koniec głos zabrał dyrektor OSiR pan Artur Łoziński, który podsumował całą imprezę oraz podziękował dla menedżera sportu OSiR Tomasza Radwana za organizację nowotomyskiej ligi halowej.

Tuż po zakończeniu przemów, dokonano wspólnego zdjęcia, po czym turniej zakończono.

Podsumowując całe rozgrywki, na pewno nie można narzekać na jakość i poziom drużyn. Kilka nowych ekip „wniosło” powiew świeżości i swoją grą „zamieszało” w rozgrywkach.

Niestety ponownie niewszystkie drużyny dokończyły turniej. Jest to dla nas organizatorów jasny sygnał, że należy zmienić regulamin przyszłorocznych rozgrywek.

Podsumowując dalej turniej należy wspomnieć o poziomie rozgrywek. Stał on na naprawdę dobrym poziomie, a zawodnicy wykazali się bardzo wysoką kulturą gry. Owszem, nie brakował żółtych i czerwonych kartek, ale mimo kilku niewielkich incydentów turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze.

Ponownie wygrał  GOLTOM, który nie miał sobie równych i tak naprawdę tylko w niektórych meczach musieli oni wrzucić wyższy bieg.

Plany na zdobycie MISTRZA dla GOLTOM, chciał pokrzyżować nowo stworzony zespół BETONIARNI CAŁUS. Ekipa złożona z bardzo ciekawych i doświadczonych zawodników nie dała rady jednak zdetronizować MISTRZA. Jeśli zespół przetrwa i dokonana odpowiednich roszad, to w następnej edycji GOLTOM na pewno będzie miał godnego przeciwnika.

Trzecie miejsce dla MAKLERÓW to chyba największa niespodzianka ligi! Młodzi zawodnicy z Nowego Tomyśla i okolic stworzyli bardzo ciekawy zespół, który nadspodziewanie uplasował się na podium. Jednak zaglądając w skład MAKLERÓW – wysokie miejsce nie powinno dziwić, ponieważ kilku z nich to przyszłościowi zawodnicy, o których być może niedługo usłyszymy więcej.

4 miejsce GRUPY WSTYDU to dla nich zapewne niedosyt. Celowali oni w podium, lecz kilka niepotrzebnych wpadek wypchnęło ich poza podest. GRUPA WSTYDU to drużyna z roku na rok coraz lepsza. Mają coraz ciekawszych zawodników i tylko potrzeba czasu, żeby od czasu do  czasu wskakiwali na podium w turniejach organizowanych przez OSiR.

PRZYJACIELE i ich 5 miejsce – to miejsce poniżej ich oczekiwań. Od początku grali „w kratkę” co miało ogromny wpływ na końcowy rezultat. Jednak jako organizatorzy bardzo się cieszymy, że takie drużyny jak PZYJACIELE grają w naszych rozgrywkach wnosząc wysoka kulturę i jakość gry w naszą ligę.

6 miejsce SEDANU – ….. – no cóż, nie takiego końcowego miejsca się spodziewali. Można to jednak uznać za wypadek przy pracy, bo jak SEDAN ma „ludzi”, to ich mecze ogląda się z ogromną przyjemnością.

7 miejsce SAM JASTRZĘBSKO STARE. Drużyna, która po prostu za późno się zabrała do gry. Ekipa z ogromnym potencjałem, którego najzwyczajniej nie wykorzystali. Od września drużyna SAM ponownie wraca na mapę drużyn piłkarskich i mamy nadzieję, że nowy trener 🙂  „poukłada” zawodników i w przyszłych rozgrywkach zawodnicy ci powalczą o podium.

TS05 – 8 ekipa JAKO CUP III. Po sukcesie w poprzedniej edycji wszyscy się spodziewali TS05 na podium. Niestety, kontuzje i braki kadrowe zniwelowały założenia.

9 miejsce dla FC KŁODY. Mimo tak niskiego miejsca, drużyna ta nie była przysłowiowym „chłopcem do bicia”. Ciekawi zawodnicy, miła atmosfera w drużynie jednak nie przyniosła końcowego rezultatu.

10 miejsce – INTER. Niestety INTER wycofał się pod koniec rozgrywek, co mocno nam skomplikowało rozgrywki, a innych zabrało możliwość wywalczenia punktów i bramek w sportowej rywalizacji.

 

Po rozmowach z zawodnikami podjęliśmy decyzję, że następne rozgrywki nowotomyskiej ligi halowej zostaną zorganizowane w innej formule.

Udział w turnieju weźmie prawdopodobnie 9 drużyn.

Każda  z nich rozegra 2 mecze dziennie.

Każdy mecz będzie trwał 1×25 minut.

Turniej rozegramy w 4 terminy: 1 termin – listopad, 2 terminy – grudzień, 1 – termin – styczeń.

Pierwszeństwo zapisów będą miały ekipy biorące udział w JAKO CUP III.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom za udział w JAKO CUP III, kibicom za odwiedzenie nas w HALI SP3, dyrekcji SP3 za użyczenie hali dla OSiR oraz TVK za relację z rozpoczęcia i zakończenia turnieju.