18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

NOWOTOMYSKA LIGA HALOWA JAKO CUP IV – I KOLEJKA – PODSUMOWANIE

Punktualnie o godzinie 15:00, 17 listopada 2019 zainaugurowaliśmy koleją edycję NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ JAKO CUP IV.

Uroczystego otwarcia dokonał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Wojciech Andryszczyk, który powitał wszystkich zawodników i chwilę później mogliśmy rozpocząć zmagania.

Mecz 1. Ligę zainaugurowali SEDAN oraz MAKLERZY, gdzie minimalnie po bardzo wyrównanym pojedynku lepsi okazali się MAKLERZY wygrywając 2:1.

Mecz 2. Następny mecz, to pojedynek debiutanta FC SANTROPE z SEDANEM. Ekipa z FC SANTROPE złożona w większości z mieszkańców miejscowości Sątopy, to wielokrotny mistrz Gminy Nowy Tomyśl w rozgrywkach  drużyn wiejskich. Tym razem mierzą się w rozgrywkach halowych. Mecz z SEDANEM to ponownie bardzo wyrównany pojedynek, zakończony remisem 1:1.

Mecz 3. MAKLERZY – FC SANTROPE. Młodzież z MAKLERÓW nie pozostawiła złudzeń debiutantowi i w dość gładki sposób pokonała rywali 5:2.

Mecz 4. SAM JASTRZĘBSKO STARE – AUTO HANDEL TELICHOWSKI. Bardzo dobry pojedynek w wykonaniu obydwu drużyn. Niesamowicie waleczna ekipa SAMU nie dawał ani chwili wytchnienia bardzo mocnej ekipie AUTO HANDEL TELICHOWSKI, lecz w ostateczności musieli uznać wyższość rywala, przegrywając w swoim pierwszym pojedynku 2:4.

Mecz 5. PRZYJACIELE – SAM JASTRZĘBSKO STARE. Niestety, bardzo solidna ekipa PRZYJACIÓŁ musiała uznań wyższość SAMU przegrywając aż 3:7. Niestety, braki kadrowe dały znać o sobie i miejmy nadzieję że w następnej kolejce PRZYJACIELE zagrają w optymalnym zestawieniu. Zaznaczyć jednak należy, iż drużyna z JASTRZĘBSKA zagrała bardzo dobry mecz i w kuluarach powoli słychać, że mogą powalczyć o miejsce na podium.

Mecz 6. PRZYJACIELE – AUTO HANDEL TELICHOWSKI. Wydawało się że przy brakach kadrowych PRZYJACÓW skorzysta AUTO HANDEL TELICHOWSKI. Nic bardziej mylnego. Mecz praktycznie do końca był bardzo zacięty i dopiero pod koniec AUTO HANDEL TELICHOWSKI odskoczył i pewnie wygrał 6:3.

Mecz 7. GOLTOM – GRUPA WSTYDU. Nadszedł czas sprawdzić „co gra” mistrz. A mistrz zagrał swoje i pokonał GRUPĘ WSTYDU 5:2. Mimo pewnego zwycięstwa, pojedynek nie był spacerkiem dla GOLTOM. Młodzi zawodnicy GRUPY WSTYDU niesieni dopingiem swoich kibiców starali się jak mogli, lecz i to nie pomogło. Chcemy nadmienić, że prócz wspomnianych kibiców GRUPY WSTYDU również i sporą grupą kibiców mogą pochwalić się również MAKLERZY, gdzie na ich mecze przychodzi zawsze rodziny oraz przyjaciele.

Mecz 8. JAKO TAKO – GOLTOM. Ponownie mamy debiutanta, zespół JAKO TAKO. Bardzo solidna drużyna, złożona z ambitnych i doświadczonych zawodników niestety musiała uznać wyższość GOLTOMU przegrywając 0:4. GOLTOM mimo niepełnego składu, bez problemu poradził sobie z debiutantami z JAKO TAKO.

Mecz 9. JAKO TAKO – GRUPA WSTYDU. Ostatni mecz wieczoru zapewnił nam sporo emocji. Ekipa JAKO TAKO chciała ugrać chociaż 1 punkt z bardzo solidną ekipą GRUPY WSTYDU. Niestety, musiała uznać wyższość rywali przegrywając 1:2.

Podsumowując 1 kolejkę należy jednoznacznie przyznać, że wielu zawodników jeszcze nie zdążyło się przestawić z trawy na parkiet i w wielu przypadkach akcje były bardzo rwane i kończyły się w pojedynkach 1×1.

Następna kolejka już za tydzień, a zapowiada się kilka bardzo ciekawych pojedynków:

termin 2

*

24 listopada

godzina

SEDAN

*

SAM JASTRZĘBSKO STARE

15:00

GOLTOM

*

SEDAN

15:30

SAM JASTRZĘBSKO STARE

*

GOLTOM

16:00

MAKLERZY

*

AUTO HANDEL TELICHOWSKI

16:30

GRUPA WSTYDU

*

MAKLERZY

17:00

AUTO HANDEL TELICHOWSKI

*

GRUPA WSTYDU

17:30

FC SANTROPE

*

PRZYJACIELE

18:00

JAKO TAKO

*

FC SANTROPE

18:30

PRZYJACIELE

*

JAKO TAKO

19:00

 Serdecznie zapraszamy kibiców 24 listopada na halę sportową.