16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

NOWOTOMYSKA LIGA HALOWA JAKO CUP IV – II KOLEJKA – PODSUMOWANIE

Zakończyliśmy 2 kolejkę NOWOTOMYSKIEJ LIGI HALOWEJ – JAKO CUP IV, więc czas na jej podsumowanie.

Mecz 1. SEDAN – SAM JASTRZĘBSKO STARE, pierwszy mecz dnia i pierwsza niespodzianka. Drużyna SAM po zeszłotygodniowym bardzo dobrym turnieju podeszła do kolejnej kolejki pewnie, z chęcią zdobycia minimum 4 punktów. Niestety dla nich SEDAN zagrał bardzo dobry i mądrze rozegrany mecz. Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz i od tego pory SEDAN wyprowadzał zabójcze ataki kończąc mecz 3:0.

Mecz 2. SAM JASTRZĘBSKO STARE – GOLTOM. Mimo porażki z SEDANEM, ekipa SAM podeszła do meczu z liderem bardzo solidnie, czym zaskoczyła przeciwnika. GOLTOM, jak na razie jeszcze nie wskoczył na swoje dawne tory i w meczu z SAM-em miał ogromne problemy. Jednak gdy tylko przyspieszyli grę, potrafili w momencie zmienić obraz gry. Zwycięska bramka dla GOLTOM padła kilka sekund przed zakończeniem spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem lidera 3:2.

Mecz 3. SEDAN – GOLTOM, czyli mecz drużyn, które rywalizują ze sobą od samego początku powstania JAKO CUP. Ponownie byliśmy świadkami dobrego pojedynku. Bardzo solidnie zagrała ekipa SEDAN, która niestety przegrała końcówkę meczu i musiał uznać wyższość GOLTOM, który z meczu na mecz gra coraz solidniej. Mecz zakończył się zwycięstwem GOLTOM 3:2.

Mecz 4. MAKLERZY – AUTO HANDEL TELICHOWSKI, mecz zapowiadał się jako bardzo ciekawy pojedynek i nikt z kibiców się nie zawiódł. Szybki mecz z wieloma okazjami. Mecz wygrała drużyna bardziej doświadczona, mająca w swoich szeregach zawodników, którzy w decydujących momentach nie zawodzą. Mecz zakończył się przegraną MAKLERÓW 1:2.

Mecz 5. GRUPA WSTYDU – MAKLERZY, to mecz który ze względu na otwartość gry i jej szybkość zapowiadał się jako HIT kolejki. Obiektywnie należy przyznać, że drużyny nie zawiodły. Mnóstwo sytuacji podbramkowych, świetne interwencje bramkarski i mecz kończy się rezultatem 1:1, choć śmiało można przyznać, że każda z drużyn mogła zdobyć o 10 bramek więcej.

Mecz 6. AUTO HANDEL TELICHOWSKI – GRUPA WSTYDU, ponownie bardzo ciekawy mecz, z bardzo dużą ilością sytuacji podbramkowych. GRUPA WSTYDU tylko i wyłącznie z powodu słabej skuteczność zeszli z boiska pokonani. A AUTO HANDEL TELICHOWSKI ponownie udowodniło, że potrafią kontrolować grę co udowodnili wygrywając 4:3.

Mecz 7. FC SANTROPE – PRZYJACIELE. Tym razem drużyna PRZYJACIELE rozegrała niemal idealne spotkanie. Od początku narzucili swój styl gry, z czym FC SANTROPE sobie nie poradziła. Mecz zakończył się najwyższym jak do tej pory zwycięstwem 7:1.

Mecz 8. JAKO TAKO – FC SANTROPE, czyli pojedynek debiutantów w JAKO CUP. Ambitna drużyna z Sątop niestety, nie poradziła sobie z doświadczoną ekipą JAKO TAKO.  Mecz walki zakończony zwycięstwem JAKO TAKO 3:1.

Mecz 9. JAKO TAKO – PRZYJACIELE, mecz bardzo spokojny i pod stałą kontrolą PRZYJACIÓŁ. JAKO TAKO ambitnie walczyło, lecz w dniu dzisiejszym ekipa PRZYJACIÓŁ była nie do pokonania mi ecz zakończył się wynikiem 4:0

Właśnie jesteśmy w połowie rozgrywek JAKO CUP IV. Pozostały nam do rozegrania 2 kolejki 15 grudnia oraz 12 stycznia. Wygląda na to, że zgodnie z przewidywaniami GOLTOM i AUTO HANDEL TELICHOWSKI zawalczą o tytuł mistrza. Obecnie ekipy te jeszcze nie straciły ani jednego punktu, choć należy przyznać, że przeciwnicy wcale nie ułatwiają im zdobywania kompletu punktów. Zapewne najbardziej zacięta będzie rywalizacja o 3 miejsce, gdzie na obecną chwilę nie ma możliwości wskazania zdecydowanego faworyta.

Kolejne rozgrywki już 15 grudnia, na które serdecznie zapraszamy.

Lp. termin 3 * 15 grudnia godzina
1 AUTO HANDEL TELICHOWSKI * SEDAN 15:00
2 JAKO TAKO * SEDAN 15:30
3 JAKO TAKO * AUTO HANDEL TELICHOWSKI 16:00
4 MAKLERZY * GOLTOM 16:30
5 PRZYJACIELE * MAKLERZY 17:00
6 PRZYJACIELE * GOLTOM 17:30
7 FC SANTROPE * GRUPA WSTYDU 18:00
8 FC SANTROPE * SAM JASTRZĘBSKO STARE 18:30
9 GRUPA WSTYDU * SAM JASTRZĘBSKO STARE 19:00