18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Piłce Nożnej – podsumowanie.

Po bardzo długiej przerwie związanej z koronawirusem i niemożliwością przeprowadzenia jakiejkolwiek imprezy, w końcu udało nam się przeprowadzić imprezę sportową. A przypomnijmy, że ostatnia nasza impreza odbyła się 8 marca 2020 roku, a były to Mistrzostwa Nowego Tomyśla w Siatkówce Pań, gdzie udział wzięło ponad 100 zawodniczek!

Po ponad 3 miesiącach wracamy do organizacji imprez sportowych, jednak nadmienić musimy, że mimo możliwości organizacji imprez do 150 osób, nie jest to dla organizatora łatwe zadanie. Zachowanie odpowiednich odległości, dezynfekcja dłoni, każdorazowo dezynfekcja piłek, sprzętu, ubikacji, wymiana znaczników piłkarskich, brak możliwości udziału kibiców, odpowiednie oznakowanie i wywieszenie plansz informacyjnych związanych z przestrzeganiem „nowych zasad” itd., itd. sprawia, że organizowanie zawodów nie jest łatwym zadaniem.

14 czerwca powróciliśmy na zielone boiska i zorganizowaliśmy 2 turnieje piłkarskie.

O godzinie 10:00 na boisko wyszli zawodnicy, którzy nie biorą czynnego udziału w rozgrywkach PZPN, czyli tzw: niezrzeszeni. Do udziału w turnieju zgłosiło się 5 drużyn, więc rozegraliśmy zawody systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich 10 spotkań klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

  1. Extaler Logistics Szymon Pańczak
  2. JAKO – TAKO
  3. La Sonia
  4. Nowotomyska Akademia Biegania
  5. Pograć Przyszłem

Gratulacje dla drużyny Extaler Logistics Szymon Pańczak oraz JAKO – TAKO, które utrzymały status drużyn niepokonanych, a o końcowej kolejności zadecydowały zdobyte bramki. Również i La Sonia spisała się bardzo dobrze, ponieważ już dawno nie widzieliśmy ich na podium, a jest to drużyna, która występuje praktycznie na wszystkich turniejach organizowanych przez OSiR. Kolejną drużyną, o której należy wspomnieć to Nowotomyska Akademia Biegania. Drużyna ta, pierwszy raz brała udział w naszej imprezie i zaprezentowała się bardzo przyzwoicie, a ich gra była bardzo przyjemna do oglądania. Ostatnie miejsce dla Pograć Przyszłem to chyba największa niespodzianka turnieju, ponieważ jest to ekipa, która wygrywała praktycznie wszystkie turnieje drużyn niezaawansowanych. Niestety w tym turnieju, byli bardzo „gościnni”.

 

O godzinie 15:00 swoje mecze rozpoczęli zawodnicy, którzy na co dzień grają w rozgrywkach pod egidą PZPN.

Tu również udział wzięło 5 drużyn, więc ponownie system „każdy z każdym” był dla nas najlepszą opcją rozgrywek.

Oto końcowa klasyfikacja:

  1. LPNW Relax
  2. Landryn i Przyjaciele
  3. FOREVER
  4. Auto Handel Telichowski
  5. Inter

Zwycięstwo LPNW Relax to w sumie mała niespodzianka, ale przyglądając się grze młodych chłopaków przyznać należy, że wygrali zasłużenie, ponieważ zagrali bardzo dobre zawody. Drugie miejsce ekipy Landryn i Przyjaciele można zaliczyć do „małej niespodzianki” i gdyby nie porażka w 1 kolejce z późniejszym zwycięzcą tabela wyglądała by zupełnie inaczej. 3 miejsce zajęła drużyna FOREVER, w której większość zawodników to mieszkańcy Gminy Zbąszyń. Bardzo miła dla oka gra i konsekwentnie wykorzystywane szanse strzeleckie pozwoliły im się uplasować na 3 miejscu podium. Czwarte miejsce dla Auto Handel Telichowski to raczej niespodzianka, ponieważ pomimo ciekawej gry i dobrych umiejętności zawodników nie udało im się zgromadzić odpowiedniej ilości punktów. Ostatnie miejsce dla Interu, nie jest niespodzianką. Jednak, dopiero w ostatnim pojedynku przeciwko LPNW Relax ulegli oni dość znacznie. Natomiast z pozostałymi drużynami nie mieli kompletnie szczęścia, bo gra ich wyglądała dobrze, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami.

 

Tuż po rozegraniu ostatniej kolejki zarówno w niezaawansowanych jak i zaawansowanych nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie pucharów oraz medali. Dokonali tego wspólnie dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński oraz menedżer OSiR Tomasz Radwan. W krótkich słowach imprezę podsumował Artur Łoziński, który podziękował zawodnikom za udział w turniejach oraz za przestrzeganie obostrzeń związanych z COVID-19. Szczególne podziękowania otrzymała również opieka medyczna, która z zachowaniem najwyższych standardów opiekowała się zawodnikami.

 

Całość zakończyliśmy około 18:00.