
23 sierpnia na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu odbył się turniej piłkarski Torneo Wielkopolskie Orlików Nowy Tomyśl 2020 o puchar Burmistrza Nowego Tomyśla oraz nagrodę główną Dyrektora OSiR w Nowym Tomyślu.
Punktualnie o godzinie 10:00 na dwóch boiskach swoją rywalizację rozpoczęli 10-cio latkowie, którzy reprezentowali czołowe drużyny północno-zachodniej Polski.
Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 zrezygnowano w oficjalnego otwarcia imprezy i tuż po odprawie z trenerami rozpoczęto rywalizację.
W sumie rozegrano aż 45 spotkań, które na wysokim poziomie sędziowali Andrzej Siry oraz Maciej Bielawa.
Dekoracji drużyn w imieniu burmistrza Nowego Tomyśla dokonała jego zastępczyni Pani Grażyna Pogonowska, oraz dyrektor OSiR w Nowym Tomyślu pan Artur Łoziński.
Z informacji jaką przekazali nam trenerzy oraz kibice, poziom tegorocznego turnieju stał na wyjątkowo wysokim poziomie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zwycięzcą turnieju została drużyna Pogoni Szczecin,
która wyprzedziła Akademię Reissa z Nowego Tomyśla
oraz Nowotomyską Akademię Piłkarską Polonia Nowy Tomyśl
Klasyfikacja końcowa turnieju
1 Pogoń Szczecin
2 Akademia Reissa Nowy Tomyśl
3 Nowotomyska Akademia Piłkarska Polonia Nowy Tomyśl
4 Gminna Szkółka Piłkarska Sątopy
5 Ilanka Rzepin
6 Akademia Reissa Drezdenko
7 Warta Gorzów Wielkopolski
8 Orzeł Międzyrzecz
9 Stal Gorzów Wielkopolski
10 Stilon Gorzów Wielkopolski
Przyznano również wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Alan Basiński – Pogoń Szczecin
Najlepszy bramkarz: Maciej Andrzejewski – GSP Sątopy
Król Strzelców: Jan Halasz – Akademia Reissa Nowy Tomyśl
Trener zwycięskiej drużyny: Sebastian Kuchcik – Pogoń Szczecin
Organizatorzy zadbali o najmłodszych oraz kadrę trenerską, a każdy z nich otrzymał ciepły posiłek oraz napoje, a w imieniu OSiR w Nowym Tomyślu imprezę nadzorował menedżer OSiR Tomasz Radwan
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Mirosława Wrzesińskiego – głównego organizatora imprezy, z którym już po raz 4 mamy ogromną przyjemność organizacji Piłkarskiego Lauru.
More Stories
MISTRZOSTWA GMINNE SIATKÓWKI KOBIET
NOCNY TURNIEJ SIATKÓWKI MĘŻCZYZN
Boule z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w jesiennej aurze