29 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 15 W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW – OGRONY SUKCES LKS BUDOWLANI CAŁUS

W dniach 15-18 października 2020 roku w Nowym Tomyślu na hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu i Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15.

Organizatorami zawodów był klub podnoszenia ciężarów LKS „Budowlani-Całus” oraz Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników. Na pomoście wystartowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

Były wielkie emocje, była zażarta walka o miejsca, były bite rekordy Polski. Słowem, wszystko, czego można się spodziewać po tak wspaniałej imprezie sportowej. Jako organizatorzy stanęliśmy na wysokości zadania i przeprowadziliśmy zawody zgodnie z restrykcjami sanitarnymi związanymi z zagrożeniem pandemicznym.

Klub LKS „Budowlani-Całus” może poszczycić się wygraną w ogólnej klasyfikacji klubowej, co potwierdza szkolenie dzieci i młodzieży na niezwykle wysokim poziomie.  Nowotomyscy zawodnicy zdobyli 106 punktów, wyprzedzając CLKS Mazovię Ciechanów o 68 punktów! Obrazuje to całkowitą dominację zawodników Budowlanych. Również wysiłek zawodników tego klubu zaowocował  przyłożeniem się do zwycięstwa w klasyfikacji wojewódzkiej. Budowlani zdobyli 106 na 150 punktów zdobytych przez zawodników z województwa wielkopolskiego.

Mistrzami Polski Młodzików do lat 15 w swoich kategoriach wagowych wywalczyli następujący zawodnicy z klubu LKS „Budowlani-Całus”: Paulina Michalska, Adrian Krupa oraz Kacper Dziamski. Srebrny medal wywalczyła Patrycja Górna. Brązowy krążkiem poszczycić się mogą: Daria Gruszkiewicz, Nikola Kalinowska oraz Dawid Lisiak. Oliwia Nowak, Aleksandra Pakuła oraz Adrian Haładuda wywalczyli jeszcze brązowy medal w rwaniu. Klub LKS „Budowlani-Całus” chce bardzo podziękować sponsorom i współorganizatorom za zaufanie i hojne wsparcie imprezy.

Dziękujemy:  Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów, Ministerstwu Sportu, Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu, Powiatowemu Centrum Sportu w Nowym Tomyślu oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu. Ponadto, dziękujemy firmom: Całus, Betoniarnia Całus, Carter, Kucera, Kiel, Elektrorecykling, Bartex, Mini-Market, Zborała, Kaczmarek Electric, Trans-Bud Piotr Kaczmarek, Wulkan Serwis Nyćkowiak, Chadmet, Top Tomyśl, Alveus, Hotel Kopernik, Fit Apetit, Mark Pol oraz Active Sport i Fundacja Zaraz Wracam.