23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

29 listopada – START JAKO CUP V.

To, co jeszcze niedawno było czymś zwyczajnym w czasie pandemii z jaką niestety przychodzi nam się mierzyć, organizację jakiejkolwiek imprezy sportowej można nazwać czym nadzwyczajnym.

Bardzo się cieszymy, że obecne przepisy jakie obowiązują w Polsce, nie zakazują nam organizacji tego typu imprez.

Mimo wszystko opracujemy takie procedury aby zdrowie naszych zawodników, sędziów, opieki medycznej, obsługi hali itd. nie było narażone.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi, wszystkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności, więc również i na nasze mecze niestety kibice nie będą mogli wejść.

Już za 2 tygodnie rozpoczniemy 5 już edycję nowotomyskiej Ligi Halowej.

Przez 4 poprzednie edycje nabieraliśmy doświadczenia organizacyjnego i jesteśmy przekonani, że z roku na rok, nasze rozgrywki są coraz lepiej organizowane.

Oczywiście zawsze słuchamy opinii zawodników i staramy się wychodzić im naprzeciw.

W tym roku zmiany są dosłownie „kosmetyczne”.

Jedna z ważniejszych to zmiana czasu gry z 20 minut na 25.

Druga zmiana, która zapewne jeszcze bardziej ucieszy zawodników, to to, że mecze będą sędziowane po dwóch sędziów, co zapewne pozwoli na zmniejszenie liczby niedopatrzeń.

Natomiast nie przyjął się wybór najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej w danym meczu, gdzie kapitan po zakończonym spotkaniu miał podawać do „stolika” najlepszego jego zdaniem zawodnika drużyny przeciwnej.

W dalszym ciągu będziemy rozgrywali tzw. trójmecze, czyli w każdym turnieju 3 drużyny zagrają „każda z każdą”.  W ten sposób w ciągu godziny lub półtorej godziny każda z drużyn rozegra swoje mecze w danym dniu.

Koniec JAKO CUP V zaplanowaliśmy na 10 stycznia. Również i w tym dniu, odbędzie się uroczysta ceremonia zakończenia mistrzostw.

Jak co roku nasz sponsor techniczny JAKO POLSKA ufundowało nagrodę dla zawodników, którzy zajmą 1 miejsce oraz upominki dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz MVP.

Również i zawodnicy z 2 i 3 miejsca otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Teraz troszkę powspominajmy JAKO CUP IV.

W sumie, wspomnienia można by zakończyć na: GOLTOM.     

Drużyna zgarnęła wszystko co było możliwe.

Zwycięstwo w turnieju.

Król strzelców – Michał Gucia – GOLTOM.

Najlepszy bramkarz – Łukasz Kurzawski – GOLTOM (wybór zawodników)

MVP – Mariusz Połomka – GOLTOM (wybór zawodników).

Drugie miejsce to debiutant Auto Handel Telichowski, która to drużyna bardzo chciał zdetronizować 4 letnią VICTORIĘ GOLTOMU. Niestety, w decydującym pojedynku doświadczenie mistrza zaowocowało i tym samym GOLTOM po raz 4 wygrał ligę.

Trzecie miejsce trafiło do ekipy PRZYJACIELE. I również ostatni ich pojedynek z bezpośrednim rywalem o 3 miejsce GRUPĄ WSTYDU był decydujący. Świetnie dysponowana w tym dniu drużyna PRZYJACÓŁ wypunktowała przeciwnika i czekała na potknięcie MAKLRÓW, którzy pewnie podeszli do kolejnego debiutanta JAKO-TAKO.

Niestety, dla młodej drużyny MAKLERÓW pojedynek zakończył się remisem, który strącił ich w ostatniej chwili z podium i aż 6 miejscem w tabeli końcowej – co było niemałą niespodzianką..

4 miejsce – GRUPA WSTUDU – niestety – tylko i wyłącznie brak „kadry” w najważniejszych meczach, nie pozwolił im na zajęcie miejsca na podium.

5 miejsce – Sam Jastrzębsko Stare. Drużyna tzw. walczaków. Niestety, ale za często zdarzały im się braki kadrowe, który nie pozwoliły im na zajęcie wysokiego miejsca.

Kolejny debiutant JAKO-TAKO – czyli 7 ekipa JAKO CUP IV. Nowa drużyna złożona z przyjaciół z meczu na mecz się rozkręcała. Ale tak naprawdę, zanim się rozkręcili – liga się skończyła.

SEDAN – 8 miejsce – to zapewne wielki niedosyt drużyny, która w jakichkolwiek rozgrywkach organizowanych przez OSiR zawsze zajmuje czołowe miejsce.  

9 miejsce FC SANTROPE – nie było wielką niespodzianką. Chociaż zawodnicy grali bardzo ambitnie, nie pozwoliło im to na zgromadzenie większej ilości punktów.

PODSUMOWANIE JAKO CUP IV

A jak będzie w tej edycji?

Informacje jakie dochodzą do organizatorów są różne. Ale zapewne bardzo interesujące. Już wiemy, że kilka lig, które odbywały się u naszych sąsiadów się nie odbędą, więc zapewne drużyny dokonają „transferów”. A to, gwarantuje nam podwyższenie poziomu sportowego.

Czy GOLTOM ponownie zdominuje rozgrywki? Czy zawodnicy GOLTOMU ponownie wywalczą wszystkie trofea? Zapewne 10 styczna około 19:00 wszystko będzie wiadomo.

Już w przyszłym tygodniu nastąpi losowanie, po którym dowiemy się dokładnie kto i kiedy z kim zagra.

Prosimy śledzić naszą stronę, na której to będziemy na bieżąco umieszczali wszystkie NEWSY związane z JAKO CUP V.