18 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

JAKO CUP V – PODSUMOWANIE I KOLEJKI.

Długo wyczekiwana nowotomyska liga halowa JAKO CUP V w końcu ruszyła.

W niedzielę 29 listopada, punktualnie o 15:00 na parkiet w hali SP3 wyszły pierwsze drużyny.

  1. JAKO-TAKO – AUTO HANDEL TELICHOWSKI 1:1

Pierwsza kolejka, to zawsze wielka niewiadoma. Zarówno jedna jak i druga drużyna w mocno zmienionych składach w porównaniu z poprzednią edycją.

JAKO-TAKO mocno się postawiło i wydawać by się mogło, że powinni wygrać ten pojedynek, tym bardziej że AUTO HANDEL TELICHOWSKI grał w bardzo okrojonym składzie. Jednak mieli w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, którzy potrafili wyciągnąć remis.

 

  1. GRUPA WSTYDU – JAKO TAKO 3:0

Tym razem GRUPA WSTYDU podeszła do rozgrywek zdecydowanie bardziej skoncentrowana. Pełny skład, dobrzy zmiennicy i od razu widać efekty. 3:0 to w sumie najniższy wymiar kary,  GRUPA WSTYDU nie dała najmniejszych szans dla JAKO-TAKO i tak jak zapowiadali przed rozgrywkami – rozpoczęli walkę o MISTRZA!

 

  1. AUTO HANDEL TELICHOWSKI – GRUPA WSTYDU 0:3

Bardzo ciekawy mecz w wykonaniu obydwu drużyn. Niemniej to 3 bramki Jakuba Brzozowskiego dały zwycięstwo i fotel lidera po 1 kolejce rozgrywek.

 

  1. SEDAN – FC SANTROPE 1:3

Zapewne pierwsza większa niespodzianka, chociaż dla SEDANU akurat ten przeciwnik nigdy „nie leżał”. Zawodnicy FC SANTROPE zagrali bardzo dobry mecz. Grali walecznie, ale i skutecznie. SEDAN zaliczył mały falstart, ale znając ich ambicje z meczu na mecz będzie co raz lepiej.

 

  1. SAM JASTRZĘBSKO STARE – SEDAN 0:4

Oj ciekawa ta liga będzie. Wynik 4:0 dla SEDANU na pewno był sporą niespodzianką. Mało kto się spodziewał, że po 5 minutach przerwy po poprzednim meczu zobaczymy kompletnie inaczej grający SEDAN. Czym zapewne zaskoczyli zawodników SAMU, którzy przyzwyczaili nas do walki i sporej ilości stwarzanych sytuacji. Tym razem, to jednaj SEDAN okazał się bardzo skuteczny.

 

  1. FC SANTROPE – SAM JASTRZĘBSKO STARE 1:3

Po pierwszym wygranym spotkaniu FC SANTROPE i porażce w 1 meczu SAMU wydawać by się mogło faworyt spotkania jest tylko jeden. Ale tak się składa, że w drużynie SAMU nie grają ”gapy” i wystarczyła im męska rozmowa, po której rozegrali dobre spotkanie, które ostatecznie wygrywają.

 

  1. PRZYJACIELE – GOLTOM 4:2

Niespodzianka? Z przebiegu meczu – raczej nie. PRZYJACIELE z roku na rok wyciągają konsekwencje ze swojej gry i w każdej kolejnej edycji mają mocniejszy skład, budowany raczej na doświadczonych zawodnikach na każdej pozycji. Do tego silna ławka, mądra gra i efekt był widoczny. Jednak GOLTOM wcale nie zagrał słabego meczu. Na pewno byli nieskuteczni i to właśnie ten element zaważył na takim a nie innym wyniku.

GOLTOM przegrał chyba po raz pierwszy od kiedy biorą udział w JAKO CUP, ale znając ich zawodników: teraz dopiero się sprężą, żeby nie było podobnych wpadek.

 

  1. MAKLERZY – PRZYJACIELE 0:4

Zanim MAKLERZY dobrze weszli w rytm gry, to już PRZYJACIELE zdążyli strzelić kilka bramek i kontrolować przebieg meczu. Chociaż na początku meczu PRYJACIELE troszkę zlekceważyli przeciwnika i gdyby nie 2 dobre interwencje bramkarza, mogło by się to wszystko inaczej potoczyć.

 

  1. GOLTOM – MAKLERZY 6:5

Na koniec I kolejki odbył się najbardziej zacięty mecz. Podrażniony GOLTOM kontra młodzi, ambitni MAKLERZY. W ostateczności to GOLTOM wyszedł z pojedynku zwycięsko i mógł sobie dopisać pierwsze 3 punkty.

Podsumowując I kolejkę na pewno należy zauważyć,  że V edycja będzie inna, niż poprzednie, gdzie dominował GOLTOM, potem długo, długo nikt, a następnie inne ekipy.  Oczywiście jedna porażka MISTRZA nie oznacza, że GOLTOM nie zdobędzie mistrzostwa. Nie mniej jednak, troszkę się sytuacja skomplikowała co jednak dla jakości ligi zapewne wyjdzie na dobre.

Z kompletem punktów PRZYJACIELE oraz GRUPA WSTYDU, co pozwala im mocno myśleć o najwyższych miejscach na podium. Należy jednak pamiętać, że to dopiero ¼ rozgrywek.

TABELA

 

Zawody sędziowali Adam Garcon oraz Andrzej Strzelczak, opieka medyczna: Dariusz Wojcieszak.

Następna kolejka już 13 grudnia.

Zapowiedź wkrótce.