25 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

ZMIANA W TERMINATRZU IMPREZ SPORTOWYCH W OSIR.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które ukazało się na stronie Ministerstwa Zdrowia dnia 5 lutego https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-od-12-lutego jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje o ponownym odwołaniu imprez sportowych, które miały się odbyć na hali SP3 w miesiącu luty, oraz 14 marca.

Zrobimy jednak wszystko, aby imprezy te odbyły się jeszcze w tym roku.

Imprezy, które mają się odbyć 7 marca oraz 11 kwietnia – pozostają w kalendarzu, lecz decyzję o tym, czy się odbędą podamy po kolejnym komunikacie Premiera wiązanym z tzw. luzowaniem obostrzeń.

Podjęliśmy również decyzję, iż nie będziemy wyznaczali nowych terminów, do momentu, gdy Rada Ministrów zdejmie obostrzenia, które nas obowiązują. 

Prosimy śledzić naszą stronę, na której na bieżąco będziemy informowali o naszych decyzjach. 

 

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 28 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Bezpieczeństwo nadal najważniejsze

Koronawirus zaatakował ludzkie zdrowie, ale też i gospodarkę wielu państw na całym świecie. Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie.

Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień. Najpierw szczepionki podawane są osobom z ośrodków zdrowia, tym, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. Szczepimy także seniorów, a w przyszłym tygodniu zaczniemy podawać szczepionki nauczycielom. Na efekty szczepień trzeba jeszcze trochę poczekać, jesteśmy nadal na początku tego procesu. Dlatego teraz – dbajmy o siebie i innych.