16 kwietnia 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

AKTYWNY SENIOR – NOWY PROJEKT OSIR

AKTYWNY SENIOR – nowy projekt OSiR.

Sport to zdrowie, zatem zachęcamy seniorów do aktywności fizycznej.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu  rozpoczyna realizację projektu p.n. „AKTYWNY SENIOR”. Jest to cykl bezpłatnych zajęć rekreacyjno-sportowych skierowanych i dostosowanych dla osób powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie Gminy Nowy Tomyśl.

Na początek proponujemy Państwu grę w BOULE.

Gra w boule to dyscyplina sportowa umożliwiająca seniorom wzrost aktywności, integrację między członkami grupy, ale przede wszystkim przekonanie, że w każdym wieku sport może sprawiać radość i satysfakcję.

Zajęcia potrwają do końca czerwca 2021 roku, odbywać się będą raz w tygodniu (środa) od godz. 11 do 13. Miejsce: Strefa Sportu w Parku Miejskim (obok strzelnicy sportowej). OSiR zapewnia sprzęt (bule) oraz wsparcie instruktora.

Aby zagrać w bule, wystarczy kawałek żwirkowej nawierzchni, komplet metalowych kul i kolorowa piłeczka zwana świnką. Ta gra jest prosta i co najważniejsze – nie wymaga nadzwyczajnej sprawności. Nic dziwnego, że bule (fr. pétanque) podbijają Polskę.

Jeśli zainteresowanie projektem AKTYWNY SENIOR wzbudzi zainteresowanie – OSiR wprowadzi kolejne zajęcia sportów dla seniorów.

Jeśli w danym dniu, w którym mają zostać przeprowadzone zajęcia, wystąpią opady deszczu – zostaną one odwołane, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem zajęć.  

Poniżej przedstawiamy relacje foto oraz film, jak w innych miejscowościach seniorzy grają w  BOULE.

FILM – KLIK

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie

AKTYWNY SENIOR