19 maja 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

FELIKS CUP I TURNIEJ PIŁKARSKI DLA DZIECI O PUCHAR BURMISTRZA – PODSUMOWANIE

Feliks Cup I Turniej Piłkarski o puchar burmistrza Nowego Tomyśla  to pierwsza edycja nowego turnieju dla dzieci organizowanego przez OSiR w Nowym Tomyślu.

Tuż po podjęciu decyzji o organizacji turnieju, OSiR na swojej stronie internetowej ogłosił nabór do współorganizacji turnieju. Skierowany był on do stowarzyszeń piłkarskich z naszej gminy. Jako jedyna na nasz apel zareagowała SIX Akademia Futbolu, z którą to właśnie zorganizowaliśmy pierwszą edycję FELIKS CUP.   

Udział w turnieju wzięło 8 drużyn: Duszyczki Wiary Lecha, GSP Sątopy, SIX Akademia, GKS Tarnovia, Bosko Sulęcin, Orkan Chorzemin, Grom Wolsztyn oraz GAP Grodzisk Wlkp.

Drużyny podzielono na dwie grupy, z których po rozegraniu meczów „każdy z każdym” dwie najlepsze ekipy trafimy do LIGI MISTRZÓW, a drużyny z miejsc 3-4 do LIGI EUROPY.

Po rozegraniu meczów grupowych do LIGI MISTRZÓW awansowali: Duszyczki Wiary Lecha, GSP Sątopy, SIX Akademia, GKS Tarnovia. Natomiast w LIDZE EUROPY zagrali: Bosko Sulęcin, Orkan Chorzemin, Grom Wolsztyn oraz GAP Grodzisk Wlkp.

Turniej odbył się w idealnej dla małych piłkarzy pogodzie i był obserwowany przez bardzo dużą ilość rodziców, przyjaciół lub kibiców, którzy specjalnie przyjechali na ten turniej.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową FELIKS CUP I.

  1. Duszyczki Wiary Lecha
  2. GSP Sątopy
  3. SIX Akademia
  4. GKS Tarnovia
  5. GAP Grodzisk Wlkp.
  6. Bosko Sulęcin
  7. Orkan Chorzemin
  8. Grom Wolsztyn

Przyznano również nagrody indywidualne, które otrzymali:

Najlepszy bramkarz – Adam Nolka – SIX Akademia

Najlepszy zawodnik – Dawid Haufa – GSP Sątopy

Najmłodszy zawodnik – Mikołaj Księżnipolski  –  GKS Tarnovia

Król strzelców – Witold Wypych – Duszyczki Wiary Lecha

 

Tuż po rozegraniu ostatniego spotkania wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie przeszli ulicami Nowego Tomyśla pod główna scenę Jarmarczkową, na której burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, przewodniczący Rady Sportu – Krzysztof Szeffner, Błażej Telichowski założyciel SIX Akademia, gość specjalny zawodnik Lecha Poznań Jarosław Araszkiewicz oraz Tomasz Radwan meneger OSiR wręczyli puchary, medale oraz nagrody. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową.

I edycja nowego turnieju piłkarskiego okazała się sukcesem sportowym i organizacyjnym, więc OSiR podjął decyzję o kontynuacji turnieju w kolejnych latach.

Dziękujemy SIX Akademia Futbolu za pomoc w organizacji turnieju.

Dziękujemy również dla Nowotomyskiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji i umożliwienie dekoracji dzieci na scenie głównej JARMARCZKU.