29 marca 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

UDANY TURNIEJOWY DEBIUT KOLEJNEGO ZESPOŁU DREAM TEAM NOWY TOMYŚL

Udany turniejowy debiut kolejnego zespołu Dream Team Nowy Tomyśl

W dniach 2-3 10.2021 r w Szubinie (Kujawsko-pomorskie) odbył się  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SZUBIN – PANTERY BASKET CUP U11.

Do turnieju przystąpiło 5 zespołów, wśród nich znalazły się nowotomyślanki(aktualne mistrzynie Wielkopolski w kat.U10). Nasze dziewczyny trenujące od 2 lat pokonały wszystkie zespoły. Najtrudniejsze spotkanie jak się domyślaliśmy odbyło się z gospodyniami PANTERY Szubin( mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego U10).

Nasze wyniki :

Dream Team- Bycza Akademia Gniezno 71:33

Dream Team –  SP nr 1 Lębork 78:21.

Dream Team – Basket 25 Bydgoszcz 80:14

Dream Team – Pantery Szubin 40:27

Po dwóch dniach zmagań koszykarskich klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco :

1 mce DREAM TEAM NOWY TOMYŚL

2 mce PANTERY SZUBIN

3 mce BYCZA AKADEMIA SP2 GNIEZNO

4 mce UKS JEDYNKA LĘBORK

5 mce BASKET 25 BYDGOSZCZ

Dodatkowo nasze zawodniczki otrzymały wyróżnienia indywidualne : najlepszym obrońcą została Ania Piosik, do piątki All Stars turnieju wybrano Igę Konieczną a MVP została Hania Bielawa !!!

PIOSIK ANNA

Szczególne podziękowania dla nowotomyskiej firmy MIK Piosik za pomoc w transporcie na turniej.

Już za miesiąc rozpoczynają się kolejne rozgrywki wojewódzkie. Dream Team Nowy Tomyśl w tym sezonie rywalizować będzie w dwóch kategoriach – U10 i U11.

Klub powstał w 2014 roku a na swym koncie ma już zdobycie 4 mistrzostw Wielkopolski, 10 wychowanek zostało objętych szkoleniem kadr wojewódzkich a 3 zawodniczki nasze znalazły się w kadrze Polski !!!

Obecnie trwa nabór nowego zespołu chłopców rocznika 2015 do klubu. Trenujemy i gramy w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu-zainteresowanych rodziców zapraszamy !!!