23 lutego 2024

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu

TURYSTYKA ROWEROWA-AKCJA PROMOCYJNA.

W poniedziałek 15 i w czwartek 18 listopada br. pracownicy Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu wraz z pracownikami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu przeprowadzili akcję propagującą turystykę rowerową.

W tym roku w przedsięwzięciu udział wzięły dwie szkoły tj. Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wytomyślu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu. W ramach zajęć lekcyjnych dla uczniów klas 4 i 5 przygotowano pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym oraz atrakcyjności turystycznej naszej gminy pod kątem rekreacji rowerowej.

Specjalnym gościem był pan Paweł Franz, na co dzień pracownik Tandhem Salon Rowerowy Pawelec, który przybliżył uczniom swoją pasję, jaką jest udział w szosowych wyścigach kolarskich.

Dla dzieci była to okazja, by zobaczyć, jak wygląda profesjonalny rower przygotowany do zawodów, a także poznać tajniki treningów oraz przygotowań do zawodów.

Oprócz części teoretycznej przygotowano również część praktyczną jaką był przejazd rowerem po torze przeszkód. Ta część zajęć została poprowadzona przez przedstawicieli Ośrodka Sportu i Rekreacji, w czasie której dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu Pan Artur Łoziński przeprowadził krótki test wiedzy na temat ruchu drogowego. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał odblaskową kamizelkę oraz odblaskowy brelok przekazany przez Straż Miejską w Nowym Tomyślu, wydawnictwa turystyczne Urzędu Miejskiego, mapy turystyczne Powiatu Nowotomyskiego oraz foldery i gadżety przekazane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Bardzo dziękujemy panu Pawłowi Franz, dyrekcji obu szkół oraz pani Annie Tobys – nauczycielce techniki, która odpowiedziała pozytywnie na zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Wydział Turystyki i Rozwoju Gospodarczego.